Hapsi istenen İlker Başbuğ’dan ilk açıklama

featured

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarındaki açıklamaları sonrası hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle açılan davayla ilgili açıklama yaptı.

Başbuğ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “2011’de terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçlanan ve yaşamından 26 ay çalınan 26. Genelkurmay Başkanı on yıl sonra da açılan iki ayrı davada, kamu görevlilerine hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle suçlanmıştır!” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

lker Başbuğ, katıldığı bir televizyon programında FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmasında, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan düzenlemeye dikkat çekerek, “2009’da bu kanun teklifini kim hazırladı” diye sormuştu. Başbuğ söz konusu teklifin FETÖ’nün direktifi ile hazırlandığını ileri sürmüş, “Askerlerin sivil mahkemede yargılanmasının önünü açan o düzenlemede kimin imzası varsa siyasi ayak oradadır” demişti.

AKP milletvekillerinin şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Başbuğ’un kullandığı ifadelerle zincirleme şekilde kamu görevlisine hakaret suçunu işlediği öne sürülerek, 1 yıl 5 aydan 4 yıla kadar hapsi istenmişti.

Hapsi istenen İlker Başbuğ’dan ilk açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 1 sene önce

  Komutanım Siyasi ayağı çok iyi tarif etmiştir. Katılıyor ve Mahkeme kararını protesto ediyorum…

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Memlekette her türlü eroin, tonlarca kokain gemilerke geliyor ve siyaset adamları
  dağıtımı yapılıyor. Sedat Peker bağıra bağıra açıklıyor…. Rüşvetsiz hiç bir iş yürümüyor, devletin bakanı devleti soyuyor, devletin belediyeleri resmen insan kaçakçılığı yapıyor……… Bunları görmeyen akepe adaleti bu ülkenin en dürüst insanlarını seçip zulüm ediyor…… Buraya kadar tamam…. Peki nerede fetö? Yine devletin içinde değil mi? Evet..!!! Peki, niye biz bu kadar şehit verdik??? Hani sayın sarayın anlattığı masallar??? Nerede fetö ile mücadele??? Bu millet daha ne kadar aptal yerine konulacak!!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!