Hatay’da 4,8 büyüklüğünde deprem

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

featured

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.13’te meydana gelen depremin derinliği 11,67 kilometre olarak belirlendi.

Hatay’da meydana gelen deprem Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis’te de hissedildi.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem sonrası yaptığı açıklamada, “Hatay Kırıkhan ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar kurumlarımıza herhangi olumsuz bir çağrı gelmemiştir. Geçmiş olsun Hatay” ifadelerini kullandı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şu ana kadar kurumlarımıza olumsuz bir durum intikal etmemiştir. Tüm birimlerimizle alan taraması yapıyoruz. Hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadesini kullandı.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kaymakam Mahmuthan Arslan ile oluşturulan kriz masasında çalışma yaptıklarını söyledi.

Belediyeye gelen ihbarları değerlendirmeye başladıklarını belirten Yavuz, “Şu ana kadar bize bildirilen ufak tefek hasarların dışında herhangi olumsuz bir durum yok ama deprem şiddetliydi. İnşallah korktuğumuz şeyler olmaz. Kaymakamımızla beraber kriz masasında çalışmalara başladık.” dedi.

Yavuz, vatandaşlardan olumsuz durumları belediyenin “344 10 59” numaralı ihbar hattına bildirmelerini istedi.

5 EV MÜHÜRLENDİ

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde depremin ardından yapılan incelemelerde 6 evde hasar meydana geldiği tespit edildi. Yavuz, 6 evde ciddi hasar tespiti yaptıklarını ve bunlardan 5’ini mühürlediklerini açıkladı. Mühürlenen evlerde yaşayanların, başka yerlere yerleştirildiği bildirildi.

Hatay’da 4,8 büyüklüğünde deprem

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!