Hazal Kaya’dan ‘Oyunculuğundan nefret ediyorum’ diyen Ahmet Hakan’a yanıt

featured

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Hazal Kaya Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Ahmet Hakan’a yanıt verdi.

Ahmet Hakan, Netflix’te yayınlanan ‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’ dizisinin başrolünde yer alan Hazal Kaya’nın oyunculuğunu köşesinde şu sözlerle eleştirdi: “Hazal Kaya’nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi… Çok aşırı zorlamayla doğal olmaya çalışıyor. Gözlerine ve yüzüne ifade yüklemesini bilmiyor. Sahne ne olursa olsun hep şımarık kız çocuğu modunda. Hiç bitmeyen, bir yapmacıklık var oyunculuğunda”.

Hakan’ın yazısında kullandığı ifadeler birçok oyuncunun tepkisini çekerken, Hazal Kaya’dan da yanıt gecikmedi.

‘HADDİNİZ DEĞİL!’

Hazal Kaya Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Zamanda yolculuk yapıp 100 yıl öncesine giden bir kadın nasıl doğal olabilir? Böyle bir kurguyu canlandıran bir oyuncu nasıl hayatın olağan akışındaymış gibi gündelik oynayabilir? Bu 100 yıldaki kazanımlarla, kimsesiz tek başına ayakta durmuş özgür bir kadın geçmişte yabancılık çekmeden nasıl var olabilir? Portakalın yuvarlanışını izlediğimiz bir senaryosu yok Pera Palas’ın, organik değil fantastik bir kurgusu var. Ben de performansımı bu detayları dikkate alarak inşa ettim. Beğenmemiş olabilirsiniz, bazılarının eleştirinin adaletine dair terazisi kaymış da olabilir. Ama teraziniz kayarken bedenime, varlığıma nefret içerikli yorumlar yapamazsınız! Hele ayrıcalıklı konumlarını korumak için yeri gelince nasıl sustuklarını bildiklerimiz hiç yapamaz! Haddiniz değil!”

 

Hazal Kaya’dan ‘Oyunculuğundan nefret ediyorum’ diyen Ahmet Hakan’a yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 4 ay önce

  Ahmet Hakan ı kodlanmqsında elbette Nefret olacak…Mayası öyle…

  Namı malum Dalaksız Hakan…Askerden kaçmak için dalaksız olduğunun oyunculuğuna elbette erişilemez

 2. 4 ay önce

  Dinci kanallarda ünlenip sonrabelli mekanlarda viski içip züppelik satan çok bilmiş havalı kofti yönettiğin güdümlü programlardan sonra dağarcığından bunu mu çıkarabilmiş?
  E ne bekliyordun ki

 3. 4 ay önce

  dizi oyuncularının çoğu böyle gerçi suç onlarda da sayılmaz senoryolar öyle moktan ki daha fazlasını beklemek hayalcilik olur.

 4. 4 ay önce

  Ahmet hakan çomarını sevmem ama gayet doğru yazmış bu sadece hazal için değil kendini oyuncu sanan yüzlerce kadın için geçerli her yerli dizide var bunlardan 2dk izlemek yetiyor.

 5. Her konuda fikri olmak gerektiğini zanneden bu tırışka adamı neden ciddiye alıyorsunuz ki…

 6. Bizde A.Hakan’ ın gazete, TV sunuculuğu, moderatörlüğü ile ilgili bir şeyler söylemeye başlarsak..aman Allah, neler çıkar neler…günün faydalananından başka hiç bir şeydir kendileri..

  Cevapla
 7. 4 ay önce

  Ahmet Hakan ben de senden nefret ediyorum. Neden mi? Omurgasiz, dönek, satilik kalem oldugun icin.

 8. 4 ay önce

  Her .oka maydanoz yobaz A.Hakan gene sahnede.Halkda çıkıp A.Hakan’
  dan nefret etmek için 10 sebep sıralarsa (esasında 10 dan da fazla) ne
  olacak bu çakma entelin hali? Ah Aydın Doğan ah ne büyük bir kötülük
  yaptığını anlayabiliyormusun?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!