‘Hazine yetersiz, Ankara’ya gelmeyin’

Ek Bütçe’nin TBMM’den geçmesinin ardından AKP'li belediye başkanlarının, kredi ve para bulma umuduyla Ankara’da temaslarını arttırdığı ancak, “Hazine yetersiz Ankara'ya gelmeyin” yanıtı aldığı iddia edildi.

featured

Ekonomik kriz ve döviz kurunda yaşanan dalgalanmayla birlikte belediyeler borç batağına dönüştü. Yatırımlar, projeler ve ödemeler konusunda ciddi sıkıntı yaşayan belediyeler, kredi ve borç arayışına girdi. Belediyeler, yeni yıldan itibaren birçok projeye başlayamazken, yapılan birçok yatırım da yarıda kaldı. Durum böyleyken, Milli Gazete’nin manşet haberine göre, Ek Bütçe’nin TBMM’den geçmesini fırsat bilen AKP’li belediye başkanları da para ve kredi umuduyla Ankara’da ziyaretlerini artırdı.

SABIR ÇAĞRISI

Ciddi lobi faaliyeti yürüten AKP’li belediye başkanları, Ankara’da ziyaret ve temas ettikleri bakan, üst düzey yöneticiler ve kurum temsilcileriyle bir araya gelip borç ve kredi isteğinde bulunuyor.

Belediye başkanları, tüm ziyaretlerine ve temaslarına rağmen ekonomik kriz nedeniyle tüm kapılardan eli boş dönüyor. Belediye başkanlarının tüm ziyaretlerden elinin boş dönmesinin en büyük sebebinin Hazine kaynaklı olduğu belirtiliyor. Belediye başkanlarının son çare olarak borçlarının ertelenmesi isteğinde bulundukları ifade ediliyor.

‘Hazine yetersiz, Ankara’ya gelmeyin’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Sabredin satacak bir seyler ariyorlar acsiniz biliyorum

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!