HDP kürsüsünden hangi sanatçılara destek geldi?

featured

Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın arasında Altın Portakal’da yaşanan polemik, siyasi bir tartışmanın merkezine oturdu.

Tören sahnesinde yaşananlar ve verilen mesajlar iki oyuncu arasında yaşananları politik bir tartışmanın merkezine oturttu.

MHP lideri Devlet Bahçeli’den Tamer Karadağlı’ya, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’dan ise Nihal Yalçın’a destek açıklamaları geldi. Yaşananların ardından açıklamalarda bulunan Karadağlı, Nihal Yalçın’ın Selahattin Demirtaş’a verdiği desteğe dikkat çekti ve Demirtaş’ın “Abdullah Öcalan’ın heykelini dikeceğiz” sözlerini hatırlattı.

Tartışma HDP’nin de gündemindeydi.

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, Meclis’te partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın gündeminde sanatçılar vardı.

Buldan şöyle konuştu:

Başak Demirtaş konuştu diye sarayın talimatıyla önce RTÜK harekete geçirildi, ardından organize linç grupları devreye girdi. Başak’ı hedef alan saldırılar açık bir nefret suçudur.

Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah, Başak Demirtaş… Asla yalnız değilsiniz. Altın Portakal Film Festivali’nde ödül alan sevgili Nihal Yalçın’ı da kadınlar adına tebrik ediyorum. Bildiğiniz üzere ödül töreninde haddini aşan erkek zat, bulanık bir zihin Yalçın’a saygısızlık etti. Bu ırkçı zihniyeti kınıyorum. Benim de Yalçın’a sahip çıktığımı ifade etti. Biz Yalçın’a ve Yalçın gibi sesi kesilmek istenen bütün kadınlar yanındayız, bu da sana kapak olsun.”

HDP kürsüsünden hangi sanatçılara destek geldi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Bütün terör örgütü yandaşları da bilsinler ki,Türk Milleti de Tamer Karadag lının yanındadır.Sanat kisvesi altında terör örgütü sempatizanlıgı yapanlar da bilsinler ki bunda sonra “sanatızı”jendinize tapın artık Türk Milleti sizlerin içinde aldığı hiç bir yapıma prim vermeyecektir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!