HDP’li Sancar’dan AKP’ye: Karar verin bu ülkenin başı siz misiniz Soylu mu?

HDP Eşbaşkanı Mithat Sancar, "AKP, Adalet Bakanı ve grup başkanvekillerini gönderiyor, ertesi gün İçişleri Bakanı bize saldırılarını, hakaretlerini yükseltiyor. Bu ülkenin başı Soylu mu, siz misiniz?” diye sorudu.

featured

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, AKP’nin Anayasa çalışmaları kapsamında partilerine yapılan ziyarete ilişkin olarak süren tartışmaları değerlendirdi. Sancar, ziyaretten sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “HDP’li yöneticileri darp ettiler, ellerine sağlık iyi yaptılar” demesine atıfta bulunarak, AKP’ye seslendi ve “Önce bir karar verin. Yürütmeyi veya kabineyi kim temsil ediyor? Adalet Bakanı mı, İçişleri Bakanı mı?” diye sordu.

Sancar, “AKP, Adalet Bakanı ve grup başkanvekillerini gönderiyor, ertesi gün İçişleri Bakanı bize saldırılarını, hakaretlerini yükseltiyor. Bu ülkenin başı Soylu mu, siz misiniz? Eğer AKP politikalarının mimarı ve sahibi İçişleri Bakanı ise neden heyet gönderiyorsunuz? İçişleri Bakanı sizi temsil ediyorsa, bize gelen heyet kimi temsil ediyor?” ifadelerini kullandı.

MUHALEFETE YÜKLENDİ

Sancar, muhalefetin AKP’yi eleştirirken HDP’yi kriminalize ettiğini savundu ve “‘Nasıl olur da terörist dediğin bir parti ile görüşüyorsun’ diyorlar… ‘Görüşme, daha fazla üstüne git’ demek istiyorlar. İktidara böyle yapıyorsanız sizin iktidardan farkınız ne? Muhalefete ve toplumsal kesimlere diyalog ve müzakere çağrıları yapıyoruz. Bu ziyaret üzerinden yaygara koparanlara soruyoruz, niye bu çağrılara cevap vermiyorsunuz? TV’lerde, gazetelerde, sosyal medyada senaryolar üretip ahkâm kesenler ve bizi itham etmeye kalkanlar; enerjinizi bizim yapıcı çözüm siyasetimizi değerlendirmeye harcasaydınız, ülke ve toplum bugün bu halde olmazdı” diye konuştu.

Sancar, “HDP’yi hedefe koyan senaryo üreticilerine” sesleniyorum diyerek “HDP’ye siyasette biçtiğiniz misyon ve uygun gördüğünüz rol nedir? Siz bizden seçimleri ne yapmamızı bekliyorsunuz? Daha ne kadar açık konuşalım?” ifadelerini kullandı.

HDP’li Sancar’dan AKP’ye: Karar verin bu ülkenin başı siz misiniz Soylu mu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    bahsi gecen kisi bozuk saattir, gunde iki defa dogru saati gosterir. Size soyledigi eksiktir fazla degildir. Lakin bos laftir, yaptigi icraat sifir elde var sifirdir. Brezilya ile guvercin kullanarak haberlesme ustasidir ayrica. Sizin de muhtemelen pudrali islerinizde ortaginizdir. Cumhuriyet sahipsiz kaldi, bunlarin elinde oyuncak oldu.

  2. 4 hafta önce

    İşte, buyrun görün! Anında başladı şımarıklık.
    Bu parti ağalarının, bu etnik sömürücü sosyetenin bu ülkede yaşayan çalışkan ve çilekeş insanlarla hiç bir bağı, hiç bir ilgisi yok.

    Bütünüyle emperyalizm hizmetinde ve hainlik içerisindeler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!