HDP’li vekil, ‘sayın’ dediği terörist Öcalan için Meclis kürsüsünden beyaz tülbent attı

HDP Milletvekili Remziye Tosun, Meclis kürsüsünden PKK şovu yaptı. Tosun, “Sayın” diye hitap ettiği terör örgütü lideri Abdullah Öcalan için Meclis kürsüsünden beyaz tülbent attı. Tosun, TSK'nın terör operasyonlarını durdurmasını da istedi.

featured

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, bütçe görüşmelerinin sürdüğü TBMM Genel Kurulu’nda TSK’nın terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyonlarının durdurulmasını talep ederek beyaz tülbendini yere attı.

Terör örgütü liderinden “Sayın” diye bahseden Tosun, “Sayın Abdullah Öcalan’dan 2 yıldır haber alınamıyor. Kürt sorununda çözümsüzlüğü dayatan iktidar, Kuzey ve Doğu Suriye’de, Kürdistan Bölgesel yönetiminde askeri operasyonlarına devam ediyor. Bu operasyonlarda kimyasal silah görüntüleri ortaya çıkıyor. Kimyasal silahın kullanımı araştırılmıyor, araştırılsın diyenler tutuklanıyor. Kürt sorununda çözümsüzlükte ısrar etmek toplumu felakete sürüklüyor” dedi.

Kadınların çatışmayı durdurmak için tülbent atma geleneği olduğunu öne süren Tosun, beyaz tülbendini Genel Kurul’a atarak, “Operasyonlar durdurulsun, İmralı’daki tecrit kaldırılsın, onurlu barışın yolu açılsın” diye konuştu.

HDP’li vekil, ‘sayın’ dediği terörist Öcalan için Meclis kürsüsünden beyaz tülbent attı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Kürt sorunu ben Türkiyeyi Kürdistan yapamazsam bu ülkede yaşamak bana haram diyenlerin sorunudur.Çözümü de çok basittir, bu ülkede yaşamamalılar.

 2. 2 ay önce

  Size, Türk milletinin sinesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, terörist propaganda yapma fırsatını verenlere hakkımı helal etmiyorum. Terörist ve işbirlikçilerden temizlenmiş bir meclis istiyorum.

 3. 2 ay önce

  Senin kurt sorunu dedigin ulkeyi bolme sorunudur sorun bu ulkenin cok fazla demokratik olmasi senin gibilere konusma hakki vermis olmasidir batida bir devlet te olsaydin coktan susturulmustun ornek ispanya

 4. 2 ay önce

  Bu herifler kursu dokunulmazligini kullanarak agizlarina gelen her turlu melaneti yapiyor, her turlu yalani yayiyor. Gel gor ki ne iyipsi, ne cahapesi, ne saadeti, hicbirisi Sedat Peker’in su ana kadar gercekligi tekrar tekrar kanitlanan iddialari ile ilgili tek kelime konusmuyor. Satik makamlarin bos insanlari. Lut kavminin neferleri.

 5. 2 ay önce

  Emperyalistlere beyaz don, TBMM‘sinde beyaz tülbent. Donunuzu kimin önüne atiyorsaniz tülbentinizi atacaginiz yer orasi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!