HDP’den ‘Akşener-İmamoğlu’ açıklaması: Bizi rahatsız etmez

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Saraçhane'de birbirlerine sarıldıkları fotoğrafa HDP cephesinden ilk yorum geldi.

featured

HDP Van Milletvekili Tayip Temel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “samimi fotoğrafının partilerini rahatsız etmeyeceğini” ifade etti.

Akşener, İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezasının açıklanmasının ardından İmamoğlu’na destek ziyaretinde bulundu. İki ismin bu ziyaret sırasında kucaklaştığı fotoğraf medyaya yansıdı.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre, HDP Basın, Yayın ve Propaganda Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu’nun samimi fotoğraf vermesi partimizi rahatsız etmez. Çünkü Ekrem İmamoğlu’na yapılan büyük bir haksızlık var. Kim ki İmamoğlu’nun yanında durursa, onunla dayanışırsa doğru yapar” diye konuştu.

Temel, şu ifadeleri kullandı:

“Biz bu konuyla ilgili Meral Akşener’in siyasi görüşü ve düşüncesiyle ilgilenmiyoruz. İmamoğlu hakkındaki karar daha önce bizim partimiz üzerinde uygulandı, şimdi başka kesimlere doğru genişletiliyor. Bu nedenle Akşener’in İstanbul’daki mitinge katılması bizi rahatsız etmez, sahiplenme herkesin alması gereken bir tutumdur. Fakat Akşener’in bundan ne murad ettiği konusu tartışmalı. Burada neyin hedeflendiği, bu sahiplenme görüntüsüyle ne mesaj verildiği kamuoyunun takdirine bırakılmalıdır.”

HDP’den ‘Akşener-İmamoğlu’ açıklaması: Bizi rahatsız etmez

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!