HDP’den cumhurbaşkanı adaylığına Kılıçdaroğlu ayarı

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, HDP'nin cumhurbaşkanı adaylığı için Gülten Kışanak'ı düşündüğünü, Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi halinde ise Kışanak kararını gözden geçirebileceklerini söyledi.

featured

Halk TV yazarı İsmail Saymaz‘ın iddiasına göre, HDP, cumhurbaşkanlığı seçiminde bir kadın aday göstermeye karar verdi. Bu isim eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Siirt Milletvekili Gültan Kışanak.

Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi halinde ise HDP’nin Kışanak kararını gözden geçirebileceğini yazan Saymaz, “Bir HDP yetkilisi, Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi halinde Kışanak kararını gözden geçirebileceklerini belirterek, “Gereken bütün kolaylıkları gösteririz” diyor” ifadelerini kullandı.

 

HDP’den cumhurbaşkanı adaylığına Kılıçdaroğlu ayarı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Sözde Kürtleri Temsil Ettiğini Söyleyen HDP Muhalefetin Büyük Çoğunluğuna Aday Dayatamaz, Aslında Hdp’nin Kapatılıp Parti Üst Yönetimi ile il, ilçe Bütün Yöneticilerinin Irkçılık ve Terör Soruşturmasına Tabi tutulması Lazım. Avrupa Birliği Ülkelerinde Avrupa da Dogmuş Türk Kökenli Avrupa Vatandaşı Milletvekili, Bakan Vs. Siyasetçiler Biz Özerklik İstiyoruz Diyebilmesi Nasıl İmkansızsa T.C. Vatandaşı Kürt kökenlilerinde isteme hakkı yoktur. Ayrıca Sadece Güneydoğu Anadoluda Nüfusun %19’u Kürt Kökenli Doğu Anadoluda bu oran illere göre %12 ile %6 Civarında olduğunu Kurtleşmis Türkler Araştırmasında Okuduğumu hatırlıyorum.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!