HDP’den Mansur Yavaş’a ‘Demirtaş’ tepkisi

Mansur Yavaş'ın Selahattin Demirtaş'la ilgili söze verdiği iddia edilen yanıtla ilgili açıklama yapmasına HDP'li Beştaş'tan tepki geldi.

featured

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın vatandaşların derdini dinlediği kalabalık ortamda bir kişinin “Selahattin Demirtaş’ı istiyoruz” demesi üzerine “İnşallah” yanıtını verdiği görüntüler gündem oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan ABB Basın Dairesi, “Sayın Başkan, şikayetini dile getiren bir kişiye sıkça ‘inşallah’ sözüyle yanıt vermiştir. Özellikle ‘Selahattin Demirtaş’ı istiyoruz’ sözüne bu yanıtın verildiği şeklindeki manipülatif haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” dedi.

ABB’nin açıklamasına HDP tepkiler peş peşe geldi. Artı TV canlı yayınına katılan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da sözleriyle Yavaş’a tepki gösterdi.

Beştaş, “Mansur Yavaş’ın yaptığının yenilir yutulur tarafı yok yani. ‘İnşallah’ kavramını resmi açıklamayla tekzip etmesini ben anlayamıyorum, izah edemiyorum. Yani bu değerlendirmeler HDP’nin kitlesinde de çok büyük bir tepkiye sebep oluyor, bunu da onları temsil eden biri olarak söylemekten bir sakınca duymuyorum” ifadelerini kullandı.

Dün Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Beştaş şunları söylemişti:

“Sevgili Demirtaş, Yüksekdağ, Kavala ve daha yüzlerce siyasetçi neden cezaevinde? İktidarın rehine siyaseti nedeniyle cezaevinde. Onları orada tutan siyasete karşı çıkmadan, karşı durmadan muhalif siyaset olmaz, olamaz. Eğer ‘İnşallah’ demekten bile imtina ediyorsanız iktidarın rehine politikasının yanında yer alıyorsunuz demektir. Maşallah size, gerçekten maşallah. Bu ikircikli, ilkesiz politikayla Türkiye yol alamaz diyorum ve HDP mücadelesiyle, dik duruşuyla, demokratik güçlerin direnişiyle kesinlikle kararlılıkla yol alacaktır. ‘Verin bana yetkiyi’ veya ‘Bize katılın’ demekle de olmaz. Ortak mücadeleye katılmakla, birlikte mücadeleyi yürütmekle ancak rehine siyasetinin karşısında durulabilir.”

thumbnail
İlgili haber

Mansur Yavaş cephesinden Demirtaş iddialarına yalanlama

 

HDP’den Mansur Yavaş’a ‘Demirtaş’ tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. ya bırak.. kendini açık açık etti, 2 gün sonra foyasını örtmeye çalışıyosunuz
    milli benlik duygusu olan kişi o partide bir dakika durmaz ya da partiyi ateşe verir, atanın partisini, parti yönetimini, saman altından su yürüten hainlerden arındırır

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!