HDP’den yerli otomobil tepkisi

featured

Yerli otomobile tepki gösteren Sezai Temelli ‘Kafayı yerli ve milliye takmışlar’ dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, bir düğün salonunda gerçekleştirilen, partisinin Batman il kongresinde yaptığı konuşmada, Libya’ya asker gönderilmesi için TBMM’ye gelecek olan tezkereye “hayır” diyeceklerini belirtti.

Sezai Temelli, “Libya tezkeresine ‘hayır’ diyeceğiz. Tıpkı Suriye ve Irak tezkerelerine ‘hayır’ dediğimiz gibi. Çünkü her tezkere hem o ülkelere yıkım getirdi hem de Türkiye’ye yıkım getirdi. Her tezkere aslında Türkiye’yi çok büyük belalara sürükledi.

YERLİ OTOMOBİL TEPKİSİ

Temelli, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun, 2022 yılında üretimine başlayacağı yerli otomobilin tanıtımının yapıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Yok, daha ortada araba yok, İtalya’da yaptırıp getirmişler. Benim çocukluğumda bir tekerleme vardı, ‘eller aya bizler yaya’ şimdi bu değişti ‘eller Mars’a bizler pilli arabaya.’ Bir pilli araba yaptılar. Bunu öyle bir anlatıyor ki mucize. Araba daha ortada yok, ne zaman üretileceği belli değil. Motoru ise zaten yok ama bu yerli ve milli. Kafayı yerli ve milliye takmışlar.”

HDP’den yerli otomobil tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    “Kafayı yerli ve milliye takmışlar.” diyor yaa utanmaz adam!!Tabi ki derdimiz isteğimiz, yerli ve milli!!Gayr-ı milli olduğunuz için mi rahatsız oldunuz!!!

    Cevapla
  2. 3 sene önce

    Akp nin kavramların içini boşalttığı doğrudur .Ama muhalefet etmek için olumlu bir adımı küçümsemek doğru değil .

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!