HDP’li Buldan: O altılı masada bir kadın başkan var…

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Meral Akşener'i hedef aldı: "O altılı masanın içerisinde bulunan o kadın başkan, her gün HDP'ye ve Kürtler'e hakaret etmeyi kendisine bir görev edinmiş.”

featured

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan’da partisin etkinliğinde konuştu.

Buldan, “HDP, Edirne’den Hakkari’ye, Ardahan’dan Ege’ye, Karadeniz’e, Serhat’tan Botan’a kadar Türkiye’nin her yerinde umudu, cesareti, kararlılığı halkına veren ve aşılayan tek partidir, tek Türkiye partisidir. Bunu da herkes böyle bilsin.” iddiasında bulundu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yüklenen Buldan şöyle konuştu:

“O altılı masanın içerisinde bulunan o kadın başkan, her gün HDP’ye ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine bir görev edinmiş. ‘Kürt belki gün yüzü görür’ diye nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir kadın başkan var. Ve bu 6’lı masadaki kadın başkanın son grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalar, bir kez daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir.”

‘KOALİSYON HDP’DEN KORKUYOR’

İktidarın HDP’yi baskı altına almak istediğini öne süren Buldan, “HDP’yi kriminalize etmek, siyaset arenasının dışına itmek ve çalışmaktan yoksun bırakmak. Fakat gittiğimiz her yerde görüyoruz ki; halkımız kararlı, cesaretli ve her yerde teveccühünü, samimiyetini ve kararlı duruşunu ortaya koyuyor. Kapatma davası; bir kumpas davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları için HDP’ye kapatma davası açtılar. Kobani, kumpas davasıdır. Türkiye’de bir dönem siyaset yapan, Türkiye’nin siyasetini belirleyen önemli aktivistleri, şu an o davada yargılıyorlar. Bu da AKP-MHP koalisyonunun HDP ve HDP geleneğinden ne kadar çok korktuklarının bir göstergesidir” dedi.

HDP’li Buldan: O altılı masada bir kadın başkan var…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!