HDP’li Gergerlioğlu ve FETÖ medyası DHKP-C’li hükümlü için seferber oldu

Terör örgütü üyeliği suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası alan Elif Ersoy için HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve FETÖ’nün yayın organı BOLD Medya mağduriyet haberleriyle seferber oldu.

featured

Genel yayın yönetmenliğini Elif Ersoy’un yaptığı “Yürüyüş” dergisi terör örgütü dhkpc’ye yakınlığıyla biliniyor.

“Yürüyüş” dergisi 2016’da Bayrampaşa’da polislere el bombası ve silahla saldıran ve polisler tarafından etkisiz hale getirilen DHKP-C’li teröristler Çiğdem Yakşi ve Berna Yılmaz için “Dünyanın en masum iki kadınıdır!” manşeti atmıştı.

Daha önce “canlı bombalar” listesinde yer alan ve 2015’te İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne silahlı saldırı düzenlerken öldürülen terörist Elif Sultan Kalsen için dergide “kürt halkının muzaffer kızı” ifadesi kullanıldı.

HDP’Lİ GERGERLİOĞLU: GAZETECİLİK SUÇ DEĞİLDİR

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu teröristlerin sözcüsü Elif Ersoy’u mağduriyet kılıfıyla savunarak “Tek kişilik hücredeyim. Gazete, radyo, su ısıtıcısı verilmiyor. Adil olmayan bir yargılama ile ceza yiyen bir gazeteciyim. Gazetecilik suç değildir. Yatarım bittiği halde Yargıtay onamadı çıkamıyorum. Sesime ses olun.” ifadelerini kullandı.

FETÖ MEDYASINDAN TAM DESTEK

FETÖ’nün yayın organı BOLD Medya da Elif Ersoy’un sosyal medyada sesi olma görevini üstlenerek 4,5 yıldır cezaevinde olan Ersoy’un davasını paylaştı.

 

HDP’li Gergerlioğlu ve FETÖ medyası DHKP-C’li hükümlü için seferber oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!