HDP’li Piroğlu: İYİ Parti ve CHP dün yapılmayan işleri yapıyor, rahatız

featured

Katıldığı canlı yayınında soruları yanıtlayan HDP’li Musa Piroğlu, ‘İYİ Parti ve CHP’nin ne dediğiyle uğraşmıyoruz. O, onların politik hesaplarıyla alakalı. Dün yapılmayan işleri yapıyorlar, o yüzden rahatız.’ dedi.

HDP’li vekil Musa Piroğlu, YouTube’da yayın yapan İlk Bakış TV kanalının canlı yayın konuğu oldu. Programda Mehmet Aksoy’un sorularını yanıtlayan Piroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “kendilerini yok sayan” açıklamaları konusunda rahat olduklarını söyledi.

Yeni Şafak’taki habere göre; kendileriyle görünmekten kaçınan CHP ve İYİ Parti’nin değiştiğine dikkat çeken HDP’li Piroğlu, 2019 yılındaki yerel seçimlerde ittifak kurduklarını savundu ve ekledi:

“İYİ Parti ve CHP’nin ne dediğiyle uğraşmıyoruz. O, onların politik hesaplarıyla alakalı. Dün yapılmayan işleri yapıyorlar, o yüzden rahatız. “Gara operasyonlarında bir tezkere getirildi reddedildi. Suriye’ye operasyon yapılmak istendi CHP ‘hayır’ dedi. Bir dizi sembolik adımlar atıldı. Dün yapılmayan işler yapılıyor, o yüzden rahatız. İnanın bize atılan her adım bizim çabamızla atılıyor.”

AKŞENER’İN 2 PARTİ ÇIKIŞI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kreş temeli atma töreninde yaptığı, “İstanbul’u iki partiyle kazandık” çıkışının politik hesaplarla alakalı olduğunu dile getiren Piroğlu, “31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde bir tavrımız vardı. Bu büyükşehirler CHP ya da başka partilerin yönetimine geçtiyse temel unsuru HDP’dir. Birilerinin ne dediği artık bizi çok ilgilendirmiyor.” dedi.

HDP’li Piroğlu: İYİ Parti ve CHP dün yapılmayan işleri yapıyor, rahatız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!