Hedef gösterilerek konseri iptal edilen Melek Mosso’nun yerine Seda Sayan sahne aldı

Isparta Uluslararası Gül Festivali'ndeki, bazı dernek ve vakıflar tarafından hedef gösterildikten sonra konseri iptal edilen şarkıcı Melek Mosso yerine Seda Sayan sahne aldı.

featured

Cuma günü planlanan ancak olumsuz hava şartları nedeniyle uçak seferi iptal olunca ertelenen Seda Sayan konser, 2 gün gecikmeyle yapıldı. Uçakla Antalya’ya sonrasında kara yoluyla Isparta’ya ulaşan Sayan, belediye bandosu ve folklorik kıyafetli kadınlar tarafından karşılandı. Bando müziğinin ritminde dans eden Sayan’a güllerden yapılmış taç ve kolye hediye edildi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Seda Sayan, karşılamanın kendisi için büyük sürpriz olduğunu anlattı. Sayan, Melek Mosso konserinin iptal edilmesinin ardından kendisinin konsere gelmeyi kabul etmesi hakkındaki sorulara ise “Menajerim yanınızda bu soruyu ona sorun” yanıtını verdi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen konseri yaklaşık 10 bin kişi izledi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile eşi Şadiye Başdeğirmen, “Seda hanım öyle bir zor zamanımızda geldi ki kendisine çok teşekkür ediyorum. İptal olan konserler, hava şartlarına bağlı olarak Seda hanımın gelememesi ardı ardına oldu ama bugün aramızda. Kendilerini burada görmekten büyük mutluluk duyduk” diye konuştu.

Hediyeler için teşekkür eden Seda Sayan, “Başkanım ben uzun yıllar oldu Isparta’ya gelmeyeli. Bundan sonra bizi bu güzel insanlarla daha sık buluşturun” dedi.

Seda Sayan’ın konserinin ardından Işın Karaca sahneye çıktı.

NE OLMUŞTU?

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında Melek Mosso’nun 3 Haziran’da bir konser vereceği duyurulmuştu. Ancak Isparta Belediyesi tarafından duyurusu yapılan konser, bazı dernek ve vakıflar tarafından hedef gösterilmişti.

Dernek ve vakıfların açıklamasında, Melek Mosso konserinin iptal edilmesi talep edilirken, “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul edilmeyecektir” ifadesine yer verilmişti.

Mosso’nun konseri bu açıklamaların ardından AKP’li belediye tarafından iptal edilmişti.

Şarkıcı Melek Mosso, Isparta Uluslararası Gül Festivali’ndeki konserinin iptal edilmesiyle ilgili sosyal medyada yaptığı açıklamada “Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki insanlar kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim, vermeyeceğiz” demişti.

Hedef gösterilerek konseri iptal edilen Melek Mosso’nun yerine Seda Sayan sahne aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!