Herkes bu görüntüleri konuşuyor… Sinan Oğan’ın malikanesinin gerçeği

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nin ikinci tur oylamasında Cumhur İttifakı'nı destekleyen Ata İttifakı adayı Sinan Oğan Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Ballıkpınar Mahallesi'ndeki evinin kapılarını ilk kez bir medya kuruluşuna açtı. Veryansın Tv, Oğan'ın 14 Mayıs seçimleri sonrası söz konusu mahalleden yaklaşık 30 milyon değerinde 6 dönüm arazi satın aldığını haberleştirmişti.

featured

VERYANSIN TV 

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Zafer Partisi’nin öncülüğünde bulunan ATA İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alan Sinan Oğan’ın Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Ballıkpınar Mahallesi’ndeki malikanesi ilk kez görüntülendi.

Azerbaycan’da yayın yapan ‘İçtimai TV’ isimli Youtube kanalına konuşan Oğan, söz konusu malikanesiyle ilgili “Dostlarımız gelir, siyaseten beraber hareket ettiğimiz arkadaşlarımız gelir. İlk defa bir medya mensubu bahçemizde konuk olur. Burası benim özel dostlarımı davet ettiğim bir yer. Tanınmış insanlarla, dostlarımızla dışarıda görüşüyoruz.” dedi.

‘1 MİLYON DOLARDAN FAZLA EDER’

Oğan’ın programcının “Medyada neden bu bahçeyi göstermediniz? Ben bu bağa geldiğimde 1 milyon dolarlık bahçeye, eve geldim.” sözlerine ise “Burası 1 milyon dolardan daha fazla eder. Benim hayatım sadedir. İsteyen istediğini desin. Aşağıda bizim futbol sahamız var, kızım voleybola gidiyor, ufak bir voleybol sahamız var. Burası büyük bir yer. 1 milyon dolar verseler vermem.” yanıtını vermesi dikkat çekti.

ANKARA’DA ‘IĞDIR’ KÖYÜ: SEÇİM SONRASI 30 MİLYON…

Veryansın Tv Oğan’ın ‘1 milyondan fazla eder’ dediği malikanesini Erdem Atay ve Eray Çelebi imzalı ‘Ankara’da Iğdır köyü’ başlıklı haberle daha önce gündeme getirmişti.

2020 yılında satın alınan malikane 2 dönümlük bir arazi üzerindeydi. Oğan, Erdoğan’ı desteklediği seçim sonrası burayı genişletti. Her biri yaklaşık 5 milyon değerinde 6 dönüm arazi daha satın aldı. 28 Mayıs sonrası sadece bu bölgeden 30 milyonluk arazi almış oldu.

AKP’Lİ VEKİLLE KOMŞU

Aynı tarihlerde Oğan’ın evinin hemen yanındaki 2 parseli ise Oğan’ı Cumhur İttifakı’na destek vermesi için Erdoğan’la görüştüren ve İstanbul’a acil olarak gitmesi adına kendisine özel uçak ayarlanan AKP Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz satın aldı.

Oğan bununla da yetinmedi. Villasının bulunduğu ada ile Cantürk Alagöz’ün arsalarının bulunduğu ada arasındaki devlete ait yolu bir kapı ile kapattı.

MAHKEME ‘DUR’ DEDİ

Ayrıca hukuksuz bir şekilde (125255 ada 5 nolu parsel) arsadan parsel bütünlüğünü bozarak sınırını 3 metre kadar kaydırdı. Bu kaydırmayla komşuların arsalarının birçoğunun parseli de kaymış ya da işgal edilmiş oldu. Bu durumu Ankara 18. İdare Mahkemesi’ne şikayet eden Oğan’ın komşuları haklı bulundu ve mahkeme Kasım 2023 tarihinde bilirkişi raporuna dayanarak yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Oğan halihazırda bu bölgeden 3 parsel daha satın almak istiyor.

Veryansın Tv’nin 11 Ocak’ta yaptığı habere Oğan’ın yanıt vermemesi dikkat çekmişti.

 

Herkes bu görüntüleri konuşuyor… Sinan Oğan’ın malikanesinin gerçeği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 Nisan 2024, 09:15

    Ne amerika ne rusya ne çin her şey malikane için…

  2. 2 Nisan 2024, 18:45

    Ozan Arif’in ‘Nerden Aldın Bu Parayı’ parçasını sıklıkla dinlerim :)
    Ne kadar 90’larda Özal’ın damadı için yazılsa da siyaset tarihimize ayna tutan bir parçadır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!