Herkes Nagehan Alçı’yı konuşurken o gezide dikkatlerden kaçan isim

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine Nagehan Alçı ile çektirdiği fotoğraflar damga vurmuştu. Ancak İmamoğlu'na eşlik edenler arasında çok dikkat çeken bir isim gözlerden kaçtı. CHP'li de değil gazeteci de, üstelik AKP'de. Üstelik İmamoğlu'nun İBB adaylığı döneminde o da AKP'den aday adayı olmuş bir isim: Ali Kaya...

featured

ENGİN BALIM /Veryansın Tv

Son günlerin en önemli tartışma konusu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bayramda çıktığı Karadeniz turu. Daha doğrusu o turda İmamoğlu’na eşlik eden “gazeteciler”… Özellikle Rasim Ozan Kütahyalı’nın (ROK) eşi Nagehan Alçı‘nın geziye daveti büyük tepki çekmişti. İmamoğlu eleştirilere “vız gelir tırıs gider” deyince tepki doruğa çıkmış, İBB Başkanı bir gün sonra o sözünden dolayı özür dilemek zorunda kalmıştı.

Alçı’nın dışında Ertuğrul Özkök ve Akif Beki de İmamoğlu’nun otobüsündeki yerini almıştı.

Kamuoyu bu isimleri tartışadursun gezideki en dikkat çeken isim gözlerden kaçtı. Veryansın Tv bugün o isme mercek tuttu.

İmamoğlu’nun Karadeniz turu boyunca, yanı başından ayrılmayan, kamuoyunun merak ettiği kişiyi araştırdık. Gazeteci değildi, CHP’de aktif siyaset yapan birisi de değildi. İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun (Dilek Kaya) ağabeyi: Ali Kaya! İstanbul’da tekstil işleriyle uğraşan bir iş adamı. Karadeniz gezisi sırasındaki bu fotoğrafta Ali Kaya, en sağdan ikinci kişi.

Elbette böylesi bir memleket gezisine Ekrem Bey’in kayınçosu ile gitmesinden daha doğal bir şey olamaz. Ancak soruşturdukça öğrendik ki kayınço Ali Bey, İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olarak açıklandığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, AKP’den Avcılar Belediye Başkan aday adayı olmuş. AKP üyesi olan Kaya, son dakikaya kadar da aday adaylığını sürdürmüş.

Kayınço Kaya üyesi olduğu AKP’den aday adaylığı açıklamasını yanına ailesini alarak ve basın mensuplarını davet ederek işte bu sözlerle, AKP üyeliğinden övünerek açıklamış. Aşağıdaki linki tıklayarak, Kaya’nın adaylık konuşmasından AKP belediyeciliğini ‘ AK belediyecilik, Ak hizmet’ diye nasıl övdüğünü, CHPli Avcılar Belediyesi’ni de nasıl eleştirdiğini dinleyebilirsiniz:


Kaya daha sonra bir başkası belediye başkan adayı gösterilince AKP’den istifa ederek seçimlerde İmamoğlu lehine çalışmış.

Herkes Nagehan Alçı’yı konuşurken o gezide dikkatlerden kaçan isim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 ay önce

  rezillik diz boyu

 2. 1 ay önce

  Ekrem müdafa gazın İmamoğlu neşir gerçek soy ismini verin

 3. 1 ay önce

  Yuh olsun tam şirketi kurmuşlar

 4. Hep söylendi..bazı aile/sülale oluşum kitleler, siyasetin her yelpazesine girerler, tek amaçları, devletin kaynaklarından nemalanmak ve güç elde etmek..
  Sıradan garibim vatandaş ise, aman şundan kurtulayım da şuna oy vereyim derken, bir ayağı mayıs içindeyken diğerini de basar..

 5. 1 ay önce

  yuhhh akpli kayınço 🙂

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!