‘Hilafet’ videosuna gözaltı

featured

Yargıtay tarafından terör örgütü olarak tanımlanan Hizb-ut Tahrir, hilafetin kaldırılışının hicri olarak yüzüncü yıldönümünde “Hilafet yeniden kurulsun” çağrısı yapan bir kampanya başlattı. Afyonkarahisar’da “hilafet” videosu çeken 4 kadın gözaltına alındı.

Kampanya kapsamında bazı kişiler İstanbul, Bilecik ve Afyonkarahisar’da “Hilafetsiz yüz yıl yeter artık” başlığıyla video çekti. Şubat ayı başında İstanbul’da, 2 gün önce ise Bilecik’te yapılan video çekimlerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından toplamda 7 kişi gözaltına alınmıştı.

İlkha’nın aktardığına göre, Bilecik’te çektikleri video sonrası Bursa’daki evlerinde gözaltına alınanların ardından bu kez Afyonkarahisar’ın Amuriye bölgesinde video çeken 5 kadından 4’ü Ankara’daki evlerinde sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Hilafet çağrısı yapan kadınların gözaltına alınması sonrası HizbutTahrir taraftarları tarafından açılan #MüslümanBacılarGözaltında etiketi Türkiye’de TT listesine girdi.

Konuyla ilgili Köklü Değişim Yayınları’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bu kez zulüm Afyonkarahisar Amuriye’de video çeken biri 16 yaşında 4 Müslüman bacımıza yönelik yapıldı. Bu sabah evlerinden alınan Müzeyyen Sevinç, Hatice Yıldız, Zehra Yavuzkan ve 16 yaşındaki Saliha Yıldız, ifadeleri alınmak üzere ilgili birimlere götürüldüler. Sadece Müslüman kadınların esaretten kurtarılması ve Hilafetin kurulması için çağrı videosu çeken bacılarımıza yapılan bu gözaltı, 28 Şubat uygulamalarına çok benzemektedir” ifadeleri kullanıldı. 

“Hilafetsiz yüz yıl yeter artık” başlıklı videolarda, yeni yüzyılda hilafetin geri getirilmesi çağrısında bulunularak, “Müslümanlara sesleniyoruz. Hilafeti yeniden kurun” sözleri yer aldı.

İşte o video:

‘Hilafet’ videosuna gözaltı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. Bu ablalarin her birine seriata uygun cezalar verilsin. Her birinin üzerine ücer tane Kuma getirilsin mesela. Hilafetli hilafetli yasasinlar.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Hüseyin’i şehit eden de halife, Haremi olan da halife. Bir şeye yarıyorsa Hepimiz halifeyiz.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Bu kadinlar yeterince kapali degil. Agizlari, burunlari, el parmaklari gorunuyor. Kara carsaf giymeleri gerekir. Seriat oyle buyurur. Hepsi gunahkar zindik. Seriata gore recm cezasi yani baslarina kadar topraga gomulup taslanma cezasi gerekiyor.

  Cevapla
 4. Al benden de o kadar çok doğru demişsin

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!