Hilal Kaplan, Çağlar Ertuğrul’u hedef aldı

featured

TRT1’de yayınlanan Teşkilat dizisinin Serdar’ı Çağlar Ertuğrul’un Altın Kelebek Ödül Töreni’nde Tamer Karadağlı’ya gönderme yaptığı ödül konuşmasına Hilal Kaplan da tepki gösterdi.

Çağlar Ertuğrul’un ödül törenindeki esprisine Tamer Karadağlı anlayışla yaklaşırken bir grup troll’ün tepkisi gecikmemişti. Sabah Gazetesi yazarı ve aynı zamanda TRT Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kaplan bugün köşesinde “Simit sat, onurlu yaşa!” başlığını taşıyan bölümde Ertuğrul’u hedef aldı.

Ödülü alırken “Tüm Türkiye için artık barış dolu, ötekileştirilmediğimiz bir yıl olması diliyorum” diyen Ertuğrul’a “Devlet kanalında başrolsün; daha neyin ötekileştirilmesi bu?” diye soran Kaplan, oyuncuya “Simit sat, onurlu yaşa!” diye seslendi.

Yıllardır maaşını havuz medyasından alan ve son olarak devlet kanalından maaşa bağlanan Kaplan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Devleti yönetenlerin “gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde” olduğunu düşünen birisi, neden devletin kanalında başrol oynamayı kabul eder?
Hadi etti; hayatı boyunca hiçbir ayrımcılığa uğramamış olmasına rağmen ödül konuşmasında neden “ötekileştirilmediğimiz bir Türkiye” dileğine “biz” öznesini kullanarak kendisini de katar? Devlet kanalında başrolsün; daha neyin ötekileştirilmesi bu?
Batı’da aktörler zorunlu olarak daha edepli. Çünkü toplumsal olarak güçlü ve baskın sınıfa ait olmanın getirdiği ayrıcalık olan “white privilige” nedir bilirler; ezilmişleri savunacaklarsa da kendilerini o denkleme katmaktan utanırlar. Katarlarsa linç edileceklerini öngörürler.
Bizde ise ne white guilt duyarlar, ne white privilige bilirler. Zihnen “white trash” olup da farkında olmamak ne ironik.
Valla madem devleti yönetenlerden bu kadar rahatsızsınız, sizin sevdiğiniz sloganla seslenmek boynumuzun borcu: Simit sat, onurlu yaşa! Ya da neyse, size iyi “after party”ler…”

AKP’Lİ BİRİNCİ: ATIN GİTSİN

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, ödül töreninde Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın arasında geçen diyaloğa gönderme yapan oyuncu Çağlar Ertuğrul’a yüklenmiş, sosyal medya hesabından “Atın gitsin şunu. Saçma sapan adamlarla uğraşıyoruz” demişti. AKP’liler de sosyal medyada “Teşkilatı izlemiyoruz” etiketiyle kampanya başlatmıştı.

NE OLMUŞTU?

En iyi erkek oyuncu ödülünü TRT 1’de yayınlanan Teşkilat dizisindeki rolüyle Çağlar Ertuğrul kazanmıştı. Ertuğrul, konuşmasını yaparken arkasını döndü ve “Birisi mimik yapıyor sandım arkamdan” diyerek Tamer Karadağlı ve Nihal Yalçın arasında yaşanan olaya gönderme yaptı.

Hilal Kaplan’ın geçmişte FETÖ ve PKK’yı öven paylaşımlardan bazıları şöyle:

Hilal Kaplan, Çağlar Ertuğrul’u hedef aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  Bİşey söylemek istiyorum ama korkudan yazamadım.

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  “White trash” baya ağır bir ifade olmuş. Zehir saçmış resmen ama esas ironik olan, Hilal Kaplan’ın kendine bir dönüp bakamaması bence.

  Cevapla
 3. 8 ay önce

  Çağlar’dan çok bir farkı varmış gibi eleştirmesi, trajikomik

  Cevapla
 4. 8 ay önce

  “Devleti yönetenlerin “gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde” olduğunu düşünen birisi, neden devletin kanalında başrol oynamayı kabul eder?” Bu ne demek? Sen kimsin? Hükümettekilerin hain olduğunu düşünüyor olabilir, fakat TRT Türkiye Cumhuriyeti’nin kanalıdır. Nasıl sahiplenirsin? Terbiyesiz seni!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!