Hilmi Özkök’ün söylediklerini Nedim Şener çürüttü

featured

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün Fetullahçılığın kanunen suç sayılmadığı için işlem yapılmadığı iddiasını Nedim Şener belgeler sunarak çürüttü.

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün “Fetullahçılık kanunen bir suç sayılmıyordu. Kanunun suç saymadığı bir konumda olan kişiye ‘ordudan atmak’ gibi ağır bir ceza verilebilir mi?” sözleri tartışılıyor.

FETÖ ile mücadelede gerekli çabayı göstermediği için eleştirilerin hedefinde olan Özkök’ün bu açıklamasını Hürriyet yazarı Nedim Şener çürüttü.

KENDİSİ ‘SUNUM’ YAPMIŞTI

Hilmi Özkök’ten önceki dört Genelkurmay Başkanı döneminde “400 FETÖ’cü” ihraç edildiğini yazan Şener, Özkök’ün açıklamalarıyla gerçek yerine başka şeyler anlattığını belirtti:

“Özkök, ‘2003 yılında Fetullahçılık suç sayılmadığı için ihraç etmedik’ derken, 2004 yılı Haziran ayında Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, Fetullahçıların Emniyet’e, Milli Eğitim’e hatta TSK’ya sızdığına, ‘devlet içinde devlet’ olduklarına dair sunum gerçekleştirdi. Suç saymadığı Fetullahçıların ‘devlet içinde devlet’ olduğunu MGK gibi devletin zirvesinde anlattıktan sonra ne yaptı peki?

“Aklınıza FETÖ’cüleri ihraç ettiği geliyorsa yanılıyorsunuz. Çünkü o sunuma rağmen TSK’dan ‘Fetullahçı’ tek kişi ihraç edilmedi.

“Hilmi Özkök, önceki akşam bağlandığı CNN Türk kanalında, 2003 sonrası ‘irtica’ kapsamında atılanlar arasında ‘Fetullahçıların’ da olduğunu söyledi. Söylediği gibi kanunen suç sayılmadığı halde ‘Fetullahçılar’ı hangi gerekçeyle ‘irtica’ kapsamına alarak TSK’dan attıklarına ikna edici cevap vermedi.

MAHKEME KARARI VAR!

Ayrıca o zamanki adı ‘cemaat’ olan Fetullahçılarla ilgili suç ya da mahkeme kararı olmadığını söyledi. Bu da tamamen yanlış, çünkü Fetullah Gülen hakkında o tarihe kadar olan mahkeme kararları şunlardı:

Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nun 20.9.1965 gün ve E.234, D.1, K.313 sayılı kararı. Askeri Yargıtay’ın 24.10.1973 gün ve E.1973/146, 1973/242 sayılı kararı.

Güney Deniz Saha Komutanlığı Sıkıyönetim Askeri Mahkemesi’nin 21.05.1974 gün ve E.1974/12, 1974/10 sayılı kararı.

Ankara 2 No’lu Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin 10.03.2003 gün, E.2000/124, K.2003/20 sayılı kararı.

Bu mahkeme kararlarında FETÖ elebaşının ‘Nurculuk faaliyetleri kapsamında illegal bir yapılanma’ olduğu açıkça yazıyordu.

Hilmi Özkök’ün Genelkurmay Başkanlığı yaptığı dönemde, FETÖ elebaşı Gülen hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘silahlı terör örgütü yönetmek’ suçlamasıyla yargılama devam ediyordu.

Yani, FETÖ elebaşı ve ‘Fetullahçılar’ hakkında çok sayıda mahkeme kararı vardı. Ama Hilmi Özkök ve komutanlar olup biteni seyretmeyi tercih etti.

Hilmi Özkök’ün söylediklerini Nedim Şener çürüttü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Programın Hilmi Özkök ile olan bölümü tamamen izledim, Hilmi Özkök gayet medeni bir İnsan olarak ve açık yüreklilikle açıklama yaptı ve orada bulunan herkesin sorduğu soruların hepsini açık yüreklilikle cevapladı.Burada İnsanları linç etmek çok kolay (NEDİM Şener) gibi İnsanlar için hiç kimse birilerini memnun etmek zorunda ve zorunluluğunda değil, Canlı yayında sorulan bir soruya cevap veriyor o verilen cevap içinde diyorki ben Namazımı kılan Oruçumı tutan biriyim O zamanda lakin ben Namaz ibadetiimi hiç bir zaman Ne Makam odamda nede Mesai saatler içerisinde kılmadım diyor. Burada bu İnsana saygı duymak gerekir bu durumdan dolayı. Lakin bunu Bugünkü Köşe yazısında sayın Nedim Şener yanlış bir şekilde insanlara manşetten GİZLİ GİZLİ Nama kılıyormuş köşenizde yazarsanız, sizin sayın Nedim Şener güvenirliğiniz ve doğruları yazdığınız hakkında soru işaretleri oluşur İnsanların..

  2. Yorum yazan abdulkadir arkadaşımız; havuz medyası izleye izleye herkesi sütten çıkmış ak kaşık gibi görüyor.hilmi özkök dediğin kişi tsk da dış istihbaratlara bilgi sızdıran insanları çok önemli görevlere getiren kişidir yani fetöyü. onun sayesinde gerçek türk subayları ve türk askerleri senelerce boş yere hapislerde yattılar.bazıları gururuna yediremeyip intihar etti.birde kalkmış buraya geçmişini bilmediğin araştırmadığın birini, sırf yüzünde nur varmış namaz kılıyormuş ama mesai saati dışındaymış, soruları güzel cevaplamışmış.hadi ordan.fetöyü bir vatandaş olarak biliyorduk okullarını yapılanmalarını amaçlarını.bahsettiğin adam zamanında ülkenin genelkurmay başkanı olarak bilmiyorum derse aptal yerine koyuyor bizi demektir

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!