Hıncal Uluç’tan BEIN Sports’a: Defolun gidin ülkemden

featured

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Katarlılara ait yayıncı kuruluş BEIN Sports’u sert sözlerle eleştirdi. BEIN Sports’un başkanları sansürlediğini belirterek, ‘Gol olunca, saha içinde ve tribünlerde olan her şeyi görüyoruz, ama Şeref Tribünü yasak, sansürlü orası. Defolun gidin ülkemden..’ diye yazdı.

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşe yazısında Katarlılara ait yayıncı kuruluş BEIN Sports’u ve TRT Spor’u eleştirerek yerden yere vurdu.

“Ali Koç nam adam dedesi Vehbi Koç’un ne derece haklı olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapıyor” diyen Uluç ‘Vehbi Bey, Hobi olarak ne isterseniz yapın ama, spor işlerinde başkan olmayın. Soyadınıza ve Koç Kurumu’na zarar verirsiniz derdi. Kaç sohbetimizde bana izah etti sebebini. Haklıydı. İşte Ali Koç’un, Fener Başkanı Torun Ali Koç’un hali pür melali.. Şeref Tribününden kendisini protesto eden Fenerli taraftarın üzerine atlıyor, Cüneyt Arkın gibi. Bu gözü dönmüşlük Koç adına yakışır mı?” diye yazdı.

Ali Koç’un taraftarlar bölümüne atlamasını göstermeyen yayıncı kuruluşu eleştiren Uluç, “Sen 25 kamera ile oradayken, gündem yaratan Ali Koç/ Cüneyt Arkın görüntülerini, cep telefonları sayesinde sosyal medyada izliyoruz, ayıp değil mi…” diyerek şunları yazdı:

Yayıncı kuruluşta ayıp mı kaldı?
Bir defa başkanların dokunulmazlığı var.. Fener altı atarken, Fener Başkanının yanında oturan Özhan Canaydın’ın tam sportmen alkışlarını izledik biz, Yayıncı Kuruluş habercilik yapardı o zaman.O görüntü de haberdi çünkü.. Hâlâ konuşulan haber..
Şimdi Başkanları maç sırasında gören var mı?. Görünmez bir sansür uyguluyor BeIN denen ve biz müşterilerini kandıran ve soyan kuruluş..
Gol olunca, saha içinde ve tribünlerde olan her şeyi görüyoruz, ama Şeref Tribünü yasak..
Sansürlü orası..
Defolun gidin ülkemden..
Gidin de, paramızı hak edecekler gelsin..

Bu arada.. “Halkın haber alma hakkına saygı” ilkesi, yasası ve anayasası ile kurulan ve Tarafsız olsun, özel TV’lerde reyting yarışlarına girmesin diye 81 milyonun vergileri ile beslenen TRT ne yapıyor?.

Özel TV’lerle sidik, pardon reyting yarışı..
Rıdvan’ı dinleme gereği görmeyince TRT’ye geçtim. “Maç sonrası canlı yayın yaparlar ” diye.. Ali Koç’u merak ediyorum.
BeIN’den hayır gelmez, ama TRT belki stat dışında yakalar” diye.
Yanılmamışım.. TRT’nin spor sunucusu anons etti..
Maçtan sonra Fener Başkanı Ali Koç, protokol tribününden kendisini protesto eden taraftarların üzerine atladı.
Elimizde görüntüler var.
Size sunacağız.” Yahu televizyon en hızlı habercilik demek. Elinde görüntü de var, hemen yayına koysana, benim vergilerimle maaş alan ve beyler gibi yaşayan adam.. Hemen yayınlasana..
Ne gezer.. Bekledim, bekledim, sonunda yattım. Anons edip milleti sabaha kadar ekran başında tutacaklar ki, kahrolası reytingleri düşmesin!.
TRT Genel Müdürlüğü, basın bürosu.. Pazar gecesi saat 21.00’den beri elinizde olan o görüntüleri kaçta yayınladığınızı bana yazı ile bildirir misiniz?.
Sizden cevap alamazsam, Cumhurbaşkanlığına soru hakkımı kullanacağım, bilesiniz.

Hıncal Uluç’tan BEIN Sports’a: Defolun gidin ülkemden

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!