‘Hizbullah’ uyarısı sonrası İsrail’de jeneratör satışları patladı!

İsrail'de "Hizbullah'la savaşa hazır olunmadığı" uyarısının ardından jeneratör alımlarında büyük artış yaşandı.

featured

İsrailli bir yetkilinin “Hizbullah ile gerçek bir savaşa hazır olunmadığı” uyarısının ardından, İsrail’de jeneratör alımlarında yüzde 100’ü geçen artış yaşandığı belirtildi.

İsrail’in Kanal 12 televizyonunun haberine göre, ülkedeki bir şirket, internet sitelerinde normalden beş kat daha fazla jeneratör araması görüldüğünü belirtti.

Cuma günü jeneratör satışlarında önceki haftalardaki cuma günlerine kıyasla yüzde 108’lik bir artış yaşandığını açıklayan şirket, satışların çoğunun Hayfa, kuzeydeki bölgeler ve Tel Aviv gibi şehirlerde gerçekleştiğini aktardı.

İsrail’deki Bağımsız Sistem Operatörü Şirketi’nin (Noga) CEO’su Shaul Goldstein, “Kuzeyde savaş çıkması durumunda elektriği teminat altına alamayız. 72 saatlik bir kesinti sonrasında burada yaşamak imkansız olacaktır. Hizbullah ile gerçek bir savaşa hazır değiliz. Nasrallah, elektrik şebekesini kolaylıkla çökertebilir.” açıklamasında bulunmuştu.

İsrail Enerji Bakanı Eli Cohen ise devlet televizyonu KAN’da yayımlanan konuşmasında, İsrail’in, enerji arzını garanti altına almak için milyarlarca şekel harcadığını ve elektriğin birkaç gün kesilmesi senaryosunun gerçekleşme ihtimalinin çok düşük olduğunu söylemişti.

‘Hizbullah’ uyarısı sonrası İsrail’de jeneratör satışları patladı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Tabi tabi.İnternete girip Viva Israel mesajı atmak için lazım.Alın gari!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!