Hükümeti savunan dayılar kendilerini aştı: Eskiden su mu içiyordun

Sokak röportajında hayat pahalılığından yakınan ve suyun 3 lira olduğunu söyleyen bir vatandaş, çevrede bulunan bir kişiden aldığı “İçme” cevabı karşısında şaşkına döndü.

featured

Türkiye’de hayat pahalılığı sokak röportajlarına yansıyor.

Nokta tv isimli youtube kanalının Ankara’da yaptığı bir sokak röportajında gıda ürünlerinin pahalılığından dem vuran kişi, “Bir poğaça olmuş 6 lira, çay olmuş 7 lira. Ne olacak!” dedi.
Aynı kişi içme suyunun fiyatının 3 lira olmasına tepki gösterince arkadan tuhaf bir karşılık geldi. Çevrede bulunan ve röportajı dinleyen biri, su pahalılığından şikayetçi olan vatandaşa “İçme” dedi.

Aldığı karşılık karşısında şaşkınlık yaşayan yaşlı adam, arkasına dönerek kendisine ‘su içmemesini’ öneren kişiye tepki gösterdi. İkili arasında şu diyalog yaşandı:

-3 liraya su mu olurmuş?

-İçme.

-Susuz olur mu dayı ne yaptın sen!

-İçmeyeceksin

-Nasıl içmeyeceğim. Ölecek miyim?

-Sabah evde içeceksin çıkacaksın. Eskiden su mu içiyordun yani? Yağmur suyu görüp onu içiyorduk.

Hükümeti savunan dayılar kendilerini aştı: Eskiden su mu içiyordun

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 ay önce

  Bir zevat vardı “Z” kuşağı oy kullanmasın diyen. Bence bu “dayılar” oy kullanmasın. Gençler geleceği için oy verir, ancak bunlar gençlerin geleceğini karartıyor.

 2. 1 ay önce

  Türk aydınlarının şunu NET olarak kafalarına sokmaları Lazım !! Allahtan geldiği zannedilen Kitaplarla bir Medeniyet olmaz bunu nasıl anlamaları lazım !! Önlerinde Rönesansla Dini Terk eden Avrupanın 200 yılda nereye geldiğini görmüyorlarmı !! Allah’a inandığını zannedenler Sevap olduğunu zannetikleri lidere itaat için yapmayacakları çılgınlık yoktur.

 3. 1 ay önce

  Yüklü miktarda makarnaya dayanınca sonuç bu oluyor. Çok görmemek lazım. İlgililere duyrulur, halkı anlamak için 30 gün sabah Kahvaltı yapmayın, öğle ve aksam makarna( salça bulursanız renk verecek kadar olacak) yada pilav yiyin, zinhar meyve yenmeyecek. O adam gibi bakacaksınız dünyaya. Bu arada, evin 50 yıllık paslı borularından gelen, bol klor basılmış rengi bembeyaz sudan bardak bardan içmeyi ihmal etmeyin. Nankörlük yapmayin demissin reis, hep memleketin değerleri özellestirilirken ağzımıza çalınan bir damla baldan oldu, 3 – 5 yil geçici bolluk görünce sapıttık, körleştik, çok görme bize, alışık değiliz biz et balık yemeğe.

 4. 1 ay önce

  Belli bir yaşın üzerindeki insanların çoğu tamamen kayıp bireyler. Bu insanları kazanmak imkansız. Değişen dünyaya ayak uyduramayıp eski argümanlar ile hayata tutunmaya çalışıyorlar. Kafası çalışan, bilinçli insanları da paçalarından tutup aşağı çekiyorlar. Malesef sosyolojik bir vaka bu. Çözümü sadece doğal seleksiyon.

 5. 1 ay önce

  Böyle bizde.Direniyor sonuna kadar toplumun kabuklaşmış ölü kısmı.İçindeki canlı filiz yarıp çıkacak.Biz buna siyasi tarihte ne isim veriyoruz?Hayırlı olsun şimdiden!

 6. 1 ay önce

  tayyibin oy kitlesi. 20 yildir bunlari avliyor. Biyolojik olarak azaliyorlar ama malesef sayilari halen cok fazla.

 7. 1 ay önce

  hahaha

 8. 1 ay önce

  Bu ülkeyi Z kuşağı yönetsin
  Yada gençler
  Bakanlar genç milletvekilleri 40 yaş enfazla
  Zaten iş ara 35 inden sonra kimse iş vermiyor
  Aynısı ülke yönetiminde olsa nasıl olurdu
  Bence 5 çağ atlardi ülke

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!