Hulki Cevizoğlu’ndan Haluk Bilginer’e: Nihat Genç’e yanıt ver!

featured

Haluk Bilginer’in ‘Emmy’ diye pazarlanan ancak International Emmy Awards tarafından verildiği anlaşılan ‘Uluslararası En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü Türkiye’yi büyülerken Nihat Genç’ten sarısıcı bir çıkış gelmişti. Gazeteci Hulki Cevizoğlu, görülmek istenmeyen o yazıyla Haluk Bilginer’e çağrı yaptı.

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Ay Yapım imzalı Şahsiyet dizisindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Öncelikle bu Emmy ödülün “Primetime Emmy” değil ABD dışı yapımlara verilen “International Emmy” ödülü olduğunu belirtelim çünkü Amerikalıların gözünde ödülün prestiji açısından dağlar kadar fark var. “International Emmy”nin program ortajı ise “Şahsiyet” dizisinin yapımcısı Ay Yapım!

Haluk Bilginer ‘Atatürk’ü öldürdü’ Emmy ödülünü kazandı

Yani Ay Yapım kendi kendine ödül verirken Türkiye adeta bu “tarihi başarıyla” mest oldu.

Bu mest oluş içinde Haluk Bilginer’in 2014 yılında Hürriyet gazetesine verdiği bir söyleşide Atatürk için söylediği “91 yıldır adapte olamamışız. 91 yıldır güce tapıyoruz” sözleri de unutulup gitti.

Yazar Nihat Genç Veryansın Tv’deki yazısında “Haluk Bilginer’in ödülüne inanmam, saygı duymam, ciddiye almam, çünkü Haluk Bilginer’in on yıllarca çalıştığı projeleri biliyoruz, bu ödülün arkasında mutlaka bir cinlik ararım” diye yazdı.

Türk basınında Bilginer gerçeğini ortaya koyan tek yazardı.

Deneyimli gazeteci Hulki Cevizoğlu da sosyal medya paylaşımıyla, Bilginer’i Nihat Genç’in yazısına yanıt vermeye çağırdı. Cevizoğlu şöyle yazdı: “Haluk Bilginer ödüle “TAPMASIN!” Nihat Genç’e yanıt versin. Hepimiz öğrenelim.”

SONER YALÇIN’IN GÖRMEDİĞİ YAZI

Öte yandan OdaTv’nin sahibi, Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın bugünkü köşesinde “Asıl saflaşma” başlıklı yazısında Haluk Bilginer’le ilgili “bir-tek eleştirel makale-haber analiz okumak istediğini” belirtiyor.

Yalçın şöyle yazıyor:

“Sadece bir-tek eleştirel makale-haber analiz okumak istedim.

Bulamadım.

Herkes övgü yarışına girmiş; ve başı sözde kimi solcular çekiyor!

Konu, Haluk Bilginer’in sanatçı kişiliği değil.

Ki, “Atatürk’e tapınmaktan vazgeçmedik” sözünü unutmuş değilim.

Konu, kapitalizmin kültür endüstrisine sorusuz sualsiz boyun eğilmesi!

Konu, sol’un kültür emperyalizmine teslim olması!

Bu da nereden çıktı demeyin…

Artık halk kültürü yaratmakta zorlanan sol, kapitalist mabetlerden dayatılan “kültür manipülasyonuna” teslim oldu.”

Gözünden kaçması olası değil ama yine de Yalçın’a o yazıyı hatırlatalım:

Hulki Cevizoğlu’ndan Haluk Bilginer’e: Nihat Genç’e yanıt ver!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 4 sene önce

  Atatürk’ü öldürmeyeceğiz. Atatürk’ü olduğu gibi anlamaya çalıştığımız zaman onu daha iyi analiz edebileceğiz. Atatürk’ü insan olarak anlayabileceğiz. İkon olmaktan çıkarıp, insan olarak anlamak gerekiyor. 90 yıldır sadece tapınmakla meşgulüz.

 2. 4 sene önce

  Dünyada oyuncu bitmiş, bula bula ABD bunu bulmuş! Hem de dilini anlamadığı bir diziden!!!!!
  Yersen!!!!!
  Tam da Türkiye Suriye’de ABD ve İsrail oyununu kukla devlet oyununu bozmuşken!!!!
  Batı binmediği hiçbir eşeğe yem vermez!
  Can Dündar’ı da Almanya ödüle boğuyor!

 3. 4 sene önce

  Orhan pamuk’tan arki yok. Bu ülkenin cumhuriyet değerlerine salla ödülü kap. Ne kadar aşağılık vatansız topraksız varsa sıcak şaraba hu ulkeyi satıyor beyinsizler de bunlara aydın diyor.
  Sayın Nihat genc’in gözünden kaçmış. Newyorkta 5 minare diye bir film var mahsun kırmızıgül imzalı. Halil bilginer o.filmde.kimi oynuyor mahsun kırmızıgül eliyle pkk.kimlere kimlere öpücük gönderiyor bir baksin

 4. 4 sene önce

  Haluk Bilginer’in paragrafında kullandığı sözcüklere bakın, Atatürk deyince aklınıza bu sözcükler gelecektir. Bu dil değersizleştirme dilidir, ders kitaplarında da bu taktik kullanılıyor.
  Atatürk’ü ders kitaplarında nasıl değersizleştirme operasyonlarına tabi tuttuklarını görmenizi isterim. Atatürk’e kaç koldan saldırıyorlar!
  Bu saldırıların arkasında hangi küresel güç var merak ederseniz Ziya Selçuk’un son Teketek programındaki itirafına bakacaksınız.
  Diyor ki… Dünyada 2040 yılında yaşanacak olan KÜRESEL KIRILMAYA HAZIRLIK YAPIYORUZ, o neslin damarlarında nano robot dolaşacak, YENİ NESLİ BUNA GÖRE YETİŞTİRİYORUZ… Sözcük dağarcığı (corpus) hazırlıyoruz, yeni neslin zekası bu sözlüklerle düşünecek… (HaberTürk sitesinde yayındadır.)
  FETÖ çetesi neden MEB içerisinde aranmıyor, anlayacaksınız.
  Örnek olarak MEB onaylı CEM yayınlarının İlkokul 1.sınıf Türkçe kitabında Atatürk nasıl anlatılıyor, bir bakın. Öldürmekten beter ediyorlar. Bu kitaba dün Ankara Cumhuriyet Basın Savcılığına suç duyurusu yaptım. Verdiğim dilekçenin giriş bölümünü buraya alıyorum:
  Şikâyet Edilenler:…. (Kitaba onay veren ve dağıtımını yapan 2019 Talim Terbiye Kurulu Başkanları, kitabın yazarları)
  Suçun Kaynağı:
  Adı geçen “İlkokul Türkçe 1” ders kitabında devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi varlığına yönelik aşağılamalara ve resmi devlet dilimiz Türkçeyi kuralsız, anlamsız ve değersiz hale getirmeye yönelik yazı, resim ve düzenlemelerin yapıldığını tespit ettim.
  Bu kitap çocuğun akıl ve ruh sağlığını tehdit eder nitelikte düzenlenmiştir. Bu açıdan Çocuğun Eğitim Hakkını İhlal kapsamında Çocuk Hakları Kanununa aykırılık içermektedir.
  Kitapta verilen cümlelerden yönergelere, özel isimlerin üzerini çizdiren bulmacalara kadar çocuğa fark ettirmeden Atatürk’ün ve özel isimlerin üzeri çizdirilmektedir.
  Kitap, bir eğitim materyali olmaktan ziyade bir magazin dergisi formatında karikatür, fıkra, bilmece-bulmaca içermektedir ve bu yolla Atatürk ünitesi de bu formatta çok basit magazinel bir anlatıma sokulmakta, Atatürk’ün adı üzeri çizilebilen bulmacaya yerleştirerek bulmaca malzemesi yapılmaktadır. Atatürk’ün etrafına defalarca “karınca” vb gelişigüzel kelimeler yazmak suretiyle Atatürk’ün adı bunlarla kuşatılmaktadır. Hatta Atatürk’ün karıncaları köprüden geçirdiğini ima eden cümle kurdurulmakta, Atatürk ile değersiz nesneler bir arada çocukların belleğine yerleştirilmektedir.
  Açıklamalar bölümünde görüleceği gibi Türkçeyi çok kötü öğreten bir kitaptır. Bu kitapla Türkçe öğrenen çocuklar zihinsel faaliyet için gereken sözcük dağarcığı oluşturamazlar, kendi diline saygı duyamazlar.
  Kitapta, bir yandan da çocuğu ailesiyle ve arkadaşlarıyla çatışır hale getirecek şekilde “Ayten yatakta oynama” gibi olumsuz cümleler vardır. Okuma yazma öğretimine “Elle” ile başlamaktadır; bu fiille kurulan cümleler pornoya kaçmaktadır. Ki, bu kitabın okutulduğu bazı ilkokullarda erkek çocukların birbirinin apış arasına el attıkları velilerin şikâyetleriyle sabittir.
  Akıl dışı yöntem ve tekniklerle Türkçemiz değersiz sokak dili haline getirilmektedir.
  Bütün bunlara sebebiyet veren sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.
  ….. (Açıklamalar bölümünde 15 sayfa gerekçe anlatıyorum. Dileyen web sitemden okuyabilir.)
  Şimdi, 90 yıldır tapınmaktan söz eden bu sanatçı, Atatürk’ün “Cumhuriyetin temeli kültürdür” sözünü hiç duymamış olsa gerek. Kültürsüz damardan kumandalı robot bir toplum isteyenlerle Atatürk’süz Türkiye isteyenler Amerika’dan alınmış ödüllerde işte böyle buluşuyorlar.
  Milli Eğitim Bakanımızın Talim Terbiyenin başındayken 2004’de Amerikan SPAN Eğitim Danışmanlık şirketinden teşekkürle ödüllendirildiğini hatırlayalım.

 5. 4 sene önce

  Ben sevgili atamızın yerine bundan sonra Haluk beyi ikon olarak tayin ediyorum.

 6. 3 sene önce

  Haluk Bilginer ismiyle yapılan paylaşım gerçekten Haluk Bilginer’e mi ait bilmiyorum. Ama son cümlesindeki “90 yıldır sadece tapınmakla meşgulüz” ifadesi ne anlama geliyor? Sayın Bilginer tapınmanın anlamını biliyor mu emin değilim. Ama çektiği reklam filmiyle ilgili olarak “Atatürk’ü oynamaktan gurur duymuyorum, beni ilgilendiren tek şey aldığım para” şeklindeki açıklamasından kendisinin neye “tapınmakla meşgul” olduğunu anlayabiliyoruz. Kendisi Atatürk’ü böyle anladıysa sorun yok, ama biz O’nu çok farklı anladık, anlıyoruz, anlamaya da devam edeceğiz. Tapınmıyoruz, saygı duyuyoruz, seviyoruz ve minnetle anmaya devam edeceğiz.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!