Hulusi Akar, ABD’li mevkidaşıyla Afganistan’ı görüştü

featured

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile görüştü. Görüşmede, NATO Zirvesi sonrası bölgesel, ikili savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini açıkladı. Görüşmede ikili ilişkiler ve Afganistan konusu gündeme geldi.

Pentagon tarafından yapılan açıklamada, “Savunma Bakanı Lloyd J. Austin bugün Türk Savunma Bakanı Hulusi Akar’la ikili işbirliği ve Afganistan’da diplomatik varlığı sürdürme konularını görüştü. Bakan, uzun geçmişe sahip ABD-Türkiye savunma işbirliğinin önemini yeniden vurguladı ve Akar’a barış ve güvenlik meseleleri üzerinde iletişim ve işbirliğini sürdürdüğü için teşekkür etti” ifadeleri yer aldı.

Ankara’dan gelen açıklamadaysa “Afganistan” ifadesi kullanılmadı. MSB’den gelen Türkçe ve İngilizce açıklamalarda şöyle denildi:

“Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Olumlu ve yapıcı geçen görüşmede, NATO Zirvesi sonrası bölgesel ve ikili savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.”

Hulusi Akar, ABD’li mevkidaşıyla Afganistan’ı görüştü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. Afganistana öncü birlik olarak Tayyip Beyin muhterem evlatlari, usta okcu Bilal Erdoganin gönderilmesini talep ediyoruz. Ordudan önce oraya varsin ve kutsal okunu „ya haaueekhh“ diye aksira-tiksira atsin…Ingiliz kraliyet ailesi fertlerinin hemen her biri afganistanda orduda görev yapmislardi! Hadi göster millete olan hizmetkarligini! Yolla okcu oglunu afganistana! Okculuk yan gelip yatmaya benzemez…Öyle AVM acilislarinda balona ok atmaya hic benzemez…Bekliyoruz…Albayrak enisteyi de kat yanina…Isler sarpa sararsa nasil ortadan kaybolunacagi konusunda okcuya yardimci olur.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  ABD`nin bekciligini yapmaktan vazgecelim!

  Suriye konusu suriye ile isbirligi ile cözelim! Bu belirsiz durum ABD + israil cikarlarina hizmet ediyor !

  ABD üs`lerini kapatalim. NATO en aza indirilmeli.
  Gerisi korona hikayesi gibi !!!!

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Bu kadar yağcılık, inanılmaz onursuzluk…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!