Hüseyin Baş, Karamollaoğlu’na iddiaları sordu: ‘Doğru mu Temel amca?’

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, İsmail Saymaz’ın "Saadet Partisi BTP'yi Millet İttifakı'nda istemiyor" iddiasını Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na sordu.

featured

Bağımsız Türkiye Partisi’nin Millet İttifakı’nda yer alıp almayacağı yönünde gazeteci İsmail Saymaz bir yazı kaleme aldı.

“Eğer Saadet Partisi ikna edilebilseydi, altılı masanın yedinci sandalyesinde BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş oturacaktı” diyen Saymaz’ın yazısının ardından Baş bir paylaşım yaptı.

Twitter hesabından Saymaz’ın yazısını alıntılayan BTP lideri, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu da etiketleyerek, “Doğru mu Temel amca” diye sordu.

İsmail Saymaz’ın Halktv’deki yazısının ilgili kısmı şöyle;

“Eğer Saadet Partisi ikna edilebilseydi, altılı masanın yedinci sandalyesinde Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş oturacaktı. Ne var ki Saadet Partisi, öteden beri çekişme halinde olduğu BTP’nin ittifaka katılmasına karşı çıkıyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise BTP ile ilişkiyi sıcak tutmaya çabalıyor. BTP lideri Baş ile ilişkiyi bir CHP parti meclisi üyesi yürütüyor.

BTP’nin Millet İttifakı’na katılması veya altılı masada oturması zor görünüyor. Ancak Baş’ın CHP’den aday olmasına Kılıçdaroğlu olumlu bakıyor.”

 

Hüseyin Baş, Karamollaoğlu’na iddiaları sordu: ‘Doğru mu Temel amca?’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Temel emminin geçmişine bakarsanız, BTP ile neden aynı kulvarda olamayacağını görürsünüz..
    Soru şu; CHP nasıl Temel emminin kulvarında koşar hale geldi..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!