Hüseyin Çelik: Kürtçülük de Türkçülük de AK Parti felsefesine aykırı

AKP kurucularından Hüseyin Çelik, partisinin MHP ile işbirliği yapmasını “bir cinnet hali” olarak nitelendirdi. Çelik, AK Parti’ye oy veren Kürtlerin de bu ittifaktan rahatsız olduğunu iddia etti.

featured

Eski Bakan, AKP kurucusu Hüseyin Çelik, AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı için şu değerlendirmelerde bulundu.

Serbestiyet’e konuşan Çelik şu ifadeleri kullandı:

“Elbette ki AK Parti’nin MHP ile işbirliği yapmasını bir cinnet hali olarak değerlendiriyorum. Bunun izahı olamaz. Ben AK Parti’nin HDP ile de böyle bir adı konmamış koalisyona girmesini de asla doğru bulmam. Onu da bir cinnet olarak değerlendiririm. Kürtçülük de Türkçülük de AK Parti’nin kuruluş felsefesine aykırıdır fakat bugünkü manzara maalesef ki farklıdır.

Türkiye’de 15 milyona yakın Kürt seçmen var. Bunun 5 milyona yakını HDP’ye oy veriyor. Geriye kalan 10 milyonun ezici çoğunluğu ise şimdiye kadar AK Parti’ye oy veriyordu. Fakat AK Parti’ye oy veren Kürtlerin kayda değer bir kısmı MHP ile ittifaktan dolayı son derece rahatsız. Doğu’da CHP’nin varlığı neredeyse sıfırdı. Şimdi ise bir hareketlenme var. Bunu AK Parti’deki arkadaşlar görüyorlar herhalde.”

Hüseyin Çelik: Kürtçülük de Türkçülük de AK Parti felsefesine aykırı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    Ingiliz yalamalari kafalarini tekrar uzatmaya basladi. Bu adam icin Bahceli dogrudan Turk dusmani demistir. Eh, cakma reyiz kendi menfaatin icin temizlemedigin FETOcularin neticesidir. Endise etme ama yillar once dumenden girdigin mapusa bu sefer tam olarak gireceksin, katlettiginiz Metin Yuksel’in ahini alacak Allah, ben boyle inaniyorum.

  2. 5 ay önce

    Türkiye’yi Türkçüler kurmuştur, yerini ümmetciler alamaz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!