Hüseyin Çelik’ten Bülent Arınç’a destek mesajı: Vicdan sahibi bir insandır

AKP'nin kurucu isimleri arasında bulunan eski bakan Hüseyin Çelik, CHP'ye yakın kanala çıkarak Bülent Arınç'a destek mesajı verdi.

featured

Geçişte FETÖ kumpaslarına destek olan ve FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Hüseyin Çelik, Bülent Arınç‘a destek verdi.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen KRT’de Semra Topçu’nun sunduğu Haftanın Panoraması programına katılan AKP kurucularından, AKP’nin 58. ve 59. hükümetinde Kültür ve Milli Eğitim Bakanı olan Hüseyin Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Arınç bir şey söyledi, hemen ‘efendim sen neden içerde söylemedin, orada söylemedin… Birisi de demiş sen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Konseyi üyesisin. Ya senin kendinden haberin yok. Bülent Bey oradan istifa edeli bir yıldan fazla oldu. Neticede Sayın Arınç vicdan sahibi bir insandır. Dürüst ve namuslu bir insandır. Ve aklına yatmayan, vicdanına yatmayan, hukuka uygun olmadığını düşündüğü, demokrasiye uygun olmadığını düşündüğü; insan haklarına, adalete uygun olmadığını düşündüğü şeyleri çıkıp bir yerde söylüyor. Ya bundan siz memnuniyet duymalısınız. Hemen bir taraftan birileri saldırmaya başlıyor.”

‘BİZİM KURDUĞUMUZ BAHÇEYE GECEKONDU YAPMIŞLAR’

Çelik, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in 2015 ve 2016 yıllarındaki benzer bir uyarısını hatırlattığını  belirterek, “O zaman CNN Türk’ün bir programında sayın Çiçek’e sordular, ne diyorsunuz diye… Cemil Bey şunu söyledi, dedi ki: ‘Arkadaşlar, soğanın acısını soğanı yiyen değil doğrayan bilir. Bu arkadaşlarımız soğanı doğrayanlardır. Bülent Arınç bey olsun, ben olayım bir çok arkadaşımız AK Parti’yi kuran, AK Parti’yi iktidar yapan  insanlarız. Bizim kurduğumuz bahçede birileri gelip gecekondu yapmış ve oradan abuk subuk şeyler söylüyor. Kusura bakma bu benim de zoruma gidiyor, sayın Arınç’ın da, başkalarının da zoruna gidiyor. Bizim eleştiriye açık olmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Çelik’ten Bülent Arınç’a destek mesajı: Vicdan sahibi bir insandır

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Klozet ile klozek kapağı

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!