İBB Sözcüsü’nden ’organize kötülük’ açıklaması: Hata yaptık

İBB yetkililerinin 29 Mart sabahı Fazilet durağından 47 kişinin otobüse bindiği iddiasıyla ilgili İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan bir açıklama geldi. İBB'nin 'organize kötülük' olarak ifade ettiği olayla ilgili açıklama yapan Ongun, hata yaptıklarını söyledi.

İBB Sözcüsü’nden ’organize kötülük’ açıklaması: Hata yaptık

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, HalkTV’de Enver Aysever’e yaptığı açıklamada 29 Mart sabahı Fazilet durağından 47 kişinin bindiğine yönelik iddialarının hata olduğunu açıkladı. Ongun “Bu bir hata mı? Evet. ‘Bir duraktan bu kadar yolcu bindi’ dememiz bana gelen veriye göre yanlış olmuş” ifadelerini kullandı.

İBB yetkilileri, koronavirüs sürecinde, bazı duraklardan bilinçli bir şekilde toplu olarak otobüslere biniş yaptırıldığını ve bu görüntülerin sosyal medyaya sızdırıldığını iddia etmişti.

İBB’nin suç duyurusunda, 62 No’lu Kağıthane-Kabataş hattında ise “Fazilet durağından şoförün uyarısına rağmen araca bir anda 47 yolcunun bindiği” belirtilmişti.

İBB yetkililerinin ‘organize kötülük’ dediği olayla ilgili savcılık takipsizlik kararı vermişti.

Kararda, “Gönderilen yazı ekleri, yolcu ifadeleri ve tüm dosya kapsamında göre İBB Başkanlığı’nın şikayetinin ve basın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ve atılı suçun unsurlarının oluşmadığı” belirtilmişti.

‘Organize kötülük’ soruşturmasında yeni gelişme… Savcı İBB’yi uyardı

Türkiye günlerce konuşmuştu… Savcı ‘organize kötülük yok’ dedi!