İbrahim Haskoloğlu’ndan İçişleri Bakanlığı’na: Benimle uğraşacağınıza sınırların namusunu koruyun

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, serbest kalmasının ardından yaptığı açıklamada tutuklanmasına neden olan paylaşımları için pişman olmadığını söyledi. Haskoloğlu, 'Toplum için çalışan gazetecilere sahip çıkmazsanız başkalarının da cesaretini kırarsınız ve gerçekleri öğrenemezsiniz.' dedi.

featured
service

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek” suçundan açılan soruşturma kapsamında Üsküdar’daki evinde gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

8 gün tutuklu kalan Haskoloğlu, 27 Nisan’da serbest kalmasının ardından sosyal medya hesabından ilk kez paylaşım yaptı. Haskoloğlu, şunları söyledi:

“Kişisel verilerle ilgili yaptığım haber nedeniyle İçişleri Bakanlığı sosyal medyadan “yalan” dedi, Savcılığa ise “Kişisel Bilgileri Sızdırma” iddiasında bulunup şikayet etti. Yatarı olmayan suçun şikayetinden 8 gün hücrede kaldım. Bana değil, ülkenin düştüğü hale üzülün.”

“İçişleri Bakanlığı’na da tavsiyem benimle uğraşacağınıza gidin SINIRLARIN NAMUSUNU KORUYUN. Ülkeye kaçak yolla girenlerin zarar verdiği her kişiden siz sorumlusunuz. İşinizi yapın. Hiçbirinizden de korkmuyorum, en ufak pişmanlığım yok çünkü haklıyım. Zaman her şeyi gösterecek.”

“Türk toplumuna da şunu söylemek istiyorum. Toplum için çalışan gazetecilere sahip çıkmazsanız başkalarının da cesaretini kırarsınız ve gerçekleri öğrenemezsiniz. Örneğin, Ülkeniz istila edilirken Aleyna Tilki’nin iç çamaşırını konuşan paralı trollere kalırsınız.”

İbrahim Haskoloğlu’ndan İçişleri Bakanlığı’na: Benimle uğraşacağınıza sınırların namusunu koruyun

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Doğruları yazan ve söyleyen her gazeteci bir toplumun, milletin kazancıdır…Geleceğinin pırıltısıdır, ışığıdır…Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada, malesef, sayıları azdır.

  2. 1 hafta önce

    Korku seviyeleri yükseldikce baskıyı arttırıyorlar.Yalaka gazetecileriyle bir yere varabileceklerini sanıyorlar.Hep birlikte göreceğiz ne duruma düşeceklerini! İbrahim Haskoloğlu gibi onurlu gazetecilere selam olsun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!