İçişleri Bakanı Soylu: Bu iftirayı atan Kılıçdaroğlu da şerefsizdir

İçişleri Bakanı Soylu, "Türkiye'nin sınırında terör devleti oluşturmak istediler. Bunun sahibi kim bilmiyor muyuz. Bu masa etrafında ABD'nin hakkını savunmak, Yunanistan'ın hakkını savunmak bu gazi mecliste kimsenin haddine değil. PKK,ABD istihbaratının terör örgütüdür" dedi. Soylu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldığı sözleri de gerginlik çıkardı.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda gün boyu kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.
Bakan Soylu “Bir dış dünya var bize nasıl yaşayacağımızı söylüyor. Türkiye’nin başına belalar getirdiler. Bizi tezgahların içine sokmaya çalıştılar. Eğer onlara tabiyseniz en üst noktadasınız. Eğer kendi manevi değerinizi savunursanız her şeyle suçlanırsınız” dedi.
Soylu, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Uyuşturucu gibi, organize suç gibi konulara ne zaman girdik ,Türkiye’ye saldıranlar dört koldan saldırdılar. Kim milli bir duruş ortaya koymuşsa ona saldırdılar. Bu ülkede kırk yıllık terör var. FETÖ meselesi var. Türkiye’nin sınırında terör devleti oluşturmak istediler. Bunun sahibi kim bilmiyor muyuz. Bu masa etrafında ABD’nin hakkını savunmak, Yunanistan’ın hakkını savunmak bu gazi mecliste kimsenin haddine değil. PKK ABD istihbaratının terör örgütüdür.”

“Cumhuriyet tarihinin en büyük terörle mücadelesini yapıyoruz” diyen Soylu, “Dağlarda teröristlerin kim olduğunu ve sayılarını biliyoruz. ‘Terör örgütünü dağlarda hareket ettirmeyeceğiz’ dedim. Şimdi hadi hareket etsinler bakalım. içerdeki yapıyı biliyoruz. Bizim derdimiz Mümbiç, Tel Rıfat, Kamışlı. Burada ABD’nın bizi nasıl kısatladığını biliyoruz” diye ekledi.

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı bombalı saldırının gerçekleştiği gün, İdlib’de olduğunu anlatan Bakan Soylu, şunları söyledi:

“Ben patlamanın olduğu gün İdlib’deydim. Bir şehidimizin adına yapılan ana okulu açtık. İdlib’de 100 bin biriket ev yapılıyor. Oradaki insanlar orada kalsın diye gidiyorum. İdlib’den dönerken patlamanın telefonu geldi. Hemen İstanbul’a geldim. Esenlere Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek toplantı yaptık. 14 ev bastık. 13’ü boş çıktı. Esenlere gelenlerden mülakat aldık. Bizi Yunanistan’a kaçıracaklardı sözü kendisine ait. Hacı demek ki tüm koordinasyon yapan kişi. Azez’e gittik bir zanlı yakaladık. 6 vatandaşım ölmüş ben mahçup olmaz mıyım.”

‘BU İFTİRAYI ATAN KILIÇDAROĞLU DA ŞEREFSİZDİR’

Soylu, “Afyonu üreten ABD bütün dünyaya yaydı. Türkiye uyuşturucu ile mücadele ile uyuşturucunun rotasını değiştirdi. Biz gençleri uyuşturucudan korumak için her şeyi yapan ülkeyiz. ‘Türkiye cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yaptı’ demek şerefsizliktir. Bu iftirayı atan Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Bu devlete iftira attırmayız” dedi.
‘Kılıçdaroğlu iddialarını ispatlamaz ise şerefsizdir’ sözü üzerine CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ile tartışma yaşandı. Oturumu yöneten Cevdet Yılmaz oturuma ara verdi.
CHP’lilerin sözünü geri alması talebi üzerine Bakan Soylu’nun sözünün arkasında olduğunu söylemesi üzerine CHP’li milletvekilleri kürsünün önünde toplandı.
Oturumu yöneten komisyon başkanı Cevdet Yılmaz ile CHP’liler arasında tartışma yaşandı
Plan Bütçe Komisyonunda İçişleri Bakanlığının bütçesi kabul edilirken. CHPlilerin tepkisi Süleyman Soylu salondan ayrılırken de devam etti.

İçişleri Bakanı Soylu: Bu iftirayı atan Kılıçdaroğlu da şerefsizdir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!