İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı’dan Ümit Özdağ’ın ‘suikast’ iddialarına yanıt

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından kendisine suikast yapılacağı ve bu suikasti MİT'e bildirdiğine dair iddia dile getirilmişti. Özdağ, MİT'in ihbarı Süleyman Soylu'ya ilettiğini de iddialarına eklemişti. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı sosyal medyadan Özdağ'a yanıt verdi.

featured

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ümit Özdağ’a yanıt verdi.

Çataklı, şunları kaydetti:

“Kendisine suikast düzenleneceğine yönelik istihbari bir bilgi söz konusu değildir. İlgilinin iddiasını Milli İstihbarat Başkanlığına (MİT) iletmesi üzerine, MİT Başkanlığı da iddiayı Bakanlığımıza göndermiştir. Bakanlığımızca da Cumhuriyet Başsavcılığına hem iddianın gereğinin araştırılması hem de ilgilinin attığı iftiranın gereğinin yapılması için başvurulmuştur. Mert bir iddia sahibinden beklenen davranış, kaynak gösterdiği kişilerle birlikte savcılığa gitmesidir. Allah akıl fikir versin.”

NE OLMUŞTU?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, kendisine yönelik suikast girişiminin devlet protokolleri çiğnenerek yapıldığını öne sürerek, “Çünkü devletteki bütün protokoller çiğnenerek, yazışma kuralları çiğnenerek bu mektup Hakan Fidan tarafından Süleyman Soylu’ya yollanmış. Bu inanılır gibi bir şey değil. Devletin ayağa düşmesi demek” demişti.

thumbnail
İlgili haber

Ümit Özdağ’dan yeni ‘suikast’ sorusu

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı’dan Ümit Özdağ’ın ‘suikast’ iddialarına yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ümit Özdağ haklıdır devlet ciddiyeti kalmamıştır, Adalete olan güven kalkmıştır hukukun olmadığı bir ülkenin kabile oluşumundan bir farkı yoktur.

  2. 2 ay önce

    İlk önce bi ağzının kenarından akan salyayı silsen?

  3. 2 ay önce

    Mit’in başındaki zatın nasıl biri (*) olduğunun belgeli kanıtıdır bu iddia ve sonrasında yaşanan gelişmeler…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!