İçişleri Bakanlığı’ndan Kılıçdaroğu mesajı: Açıklamazsa suç duyurusunda bulunacağız

İçişleri Bakanlığı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun YSK ile ilgili bilgileri nasıl temin ettiğini açıklamaması durumunda hakkında suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

featured

İçişleri Bakanlığı, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. CHP Geneş Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ‘Bizdeki seçmen bilgileri YSK’nın elinde yok, her seçmeni biliyoruz’ açıklamaya değinen Bakanlık, “CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu’nun; YSK’da olmayan ancak kendilerinde bulunduğunu iddia ettiği bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerekmektedir. Aksi takdirde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinden ötürü Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır” denildi.

‘SEÇİME GİRMEYE HAK KAZANAN SİYASİ PARTİLER İLE PAYLAŞILMAKTADIR’

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi;

-*CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bir gazeteye verdiği röportajda “…bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde de yok….” ifadeleri üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

-298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun 33. maddesinde, seçmen kütüğünün oluşturulması ve Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) seçmenlere ait hangi bilgilerin temin edildiği yer almaktadır. Anılan kanunun 47. maddesinde ise seçmen kütüğünün siyasi partiler ile hangi usullerle paylaşılacağı belirtilmekte ve işlemler bu mevzuat çerçevesinde yürütülmektedir.

-Seçmen kütükleri, YSK tarafından ilgili mevzuat çerçevesinde seçime girmeye hak kazanan siyasi partiler ile paylaşılmaktadır.

-İlgili kanun ve mevzuat bu kadar açık ve net iken birçok kez seçimlere katılan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu açıklamaları ile YSK’yı ve bilgi güvenliğini, YSK’ya seçmen bilgisini sağlayan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nü hedef göstererek zan altında bırakmıştır.

‘SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA BURADAN ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ!’

1-YSK’nin elinde olmayan ancak sizin elinizde bulunduğunu söylediğiniz bilgiler hangileri ise kurumları hedef göstermek, şaibe oluşturmak ve zan altında bırakmak yerine bu bilgilerin kaynağının neresi olduğunu kamuoyuna açıklayınız.

2- Eğer bahsettiğiniz konu, YSK’nin her yıl siyasi partilere verdiği bilgilerin partilerce tasnifi ise kamuoyunu yanılttığınız ve kurumları töhmet altında bıraktığınız için hemen özür dileyiniz.

3-Yukarıda belirtilen hususların açıklanmaması halinde, kişisel verilerin mevzuata aykırı temin edilmesinin adli bir vaka olmasının yanı sıra vatandaşlarımızın açıkça “fişlenmesi” anlamına da geldiğinden Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulacaktır.”

İçişleri Bakanlığı’ndan Kılıçdaroğu mesajı: Açıklamazsa suç duyurusunda bulunacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 2 ay önce

    bununla ilgili suc duyurusunda bulunun ve oncesinde meskun mekanda 30 secmen gosteren, muhursuz oy pusulalarini itekletenler icin de bir suc duyurusunda bulunun. Milletin can guvenligi kalmadi pasam soylu veri guvenligi derdinde.

  2. 2 ay önce

    Kilicdaroglu kendine verilen görevi yerine getiriyor bu da ispati. Yine kendisini gülünc duruma düsürecek ve rezil olacak ve yine millet buna oy vermektense Erdogana verelim diyecek ki kimseyi ayiplayamam. Bunun daha sagindan solundan haberi yok, devlet yönetmeye kalkisiyor.

  3. Neden, ülkedeki seçmen sayısını seçimlere giren bir partinin zaten bilmesi gerekmez mi? Kaldı ki, Kılıçdaroğlu’ nun, 400-500 bin diye verdiği Suriyeli seçmen sayısının da, doğru olmadığını, eksik olduğunu düşünüyorum..

  4. 2 ay önce

    Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış bunlarınki o hesap 84 milyonun kişiselverilerini sattılar şimdi size kim verdi açıklayın diyor

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!