İçişleri Bakanlığı’ndan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı, sığınmacılara yönelik açıklamaları nedeniyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

featured
service

İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Başkanlığının suç duyurusu dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosuna ulaştı.

Özdağ‘ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklamaların yanı sıra yazılı ve görsel medyaya yansıyan değerlendirmelerine yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barış ve huzurun hedef alındığı iddia edildi.

Ümit Özdağ’ın açıklamalarının basın ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı savunulan dilekçelerde, “Söz konusu açıklamaların, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır.” görüşüne yer verildi.

Dilekçelerde, Ümit Özdağ hakkında, savcılık makamınca resen tespit edilecek suçlardan dava açılması talebinde bulunuldu.

ÖZDAĞ, SOSYAL MEDYA HESABINDAN CEVAP VERDİ

Ümit Özdağ, suç duyurusundan sonra sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Özdağ, “Türk vatanını ve Türk Milleti’nin hakkını savunmakla suçlayabilir ve dahi mahkum edebilirsiniz. Buna rağmen örtülü istilaya direneceğiz. Ama siz bağımsız yargı önünde vatana ihanetten yargılanacaksınız! Türk Milleti’nin vicdanında ise çoktan mahkum oldunuz” dedi.

İçişleri Bakanlığı’ndan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

14 Yorum

 1. 1 hafta önce

  Elinizden gelen ne varsa ardınızda bırakmayın. Geç bile kaldınız fetö artıkları. Ümit Özdağ, yani Türk milleti yalnız değildir. Aklı başında olan her Türk, bu ve bunun gibi davaların şahsına açıldığını, Türk istikbali için tehdit olduğunu bilmelidir.

 2. 1 hafta önce

  Milyonlarca ‘sığınmacıyı’ kaçağı, köçeği ülkeye hesapsız kitapsız ya da kendilerine göre bir takım hesaplarla dolduranlar kamu düzenini, toplumun yapısını, huzurunu bozmuyor da buna karşı çıkmak mı bozuyor? Bu vatan kimsenin çiftliği değil. Bunu herkes geç olmadan anlasa iyi olur.

 3. 1 hafta önce

  Ümit hocaya gücünüz yetmeyecek!!

 4. 1 hafta önce

  Adana mutabakatını imzalayan Şükrü Sina Gürel’in Zafer partisine katıldığını ve kendisinin Suriye resmi makamlarıyla derhal görüşemeye başlayacağını Ümit Özdağ söylemişti…

  Sonrasında her hangi bir ses seda duymadık…Basın toplantısında Ümit Özdağ’ın Esad rejimi lafını da bir yere not ettim.Kolay değil tabi 70 yıldır ihfal edilmiş NATO beyinleri iki günde temizlenemiyor…! Daha da tehlikelisi kuruluş metninde Nato’ya itaatde Zafer partisinde bir mayın!!!

  Not:Her nedense Türk milleti adana mutabkatının varlığını ve içeriğini Putin’den öğrenmişt…akp hasır altına kakatırmaya çalışırken…Allah razı olsun Putin’den…

  • Dinlerken biraz daha itinalı olunmalı, görüşme resmi olmadığı için bir anlam ifade etmez, muhalifler görevini yapıp yönlendirme yapıyor ve diyor ki ora ile görüş. Ayrıca gayri resmi Suriye Devlet Yetkilileri ile görüşen ve hatta canlı görüşen insanlar var.
   Esad Rejimi tanımlaması aynen doğrudur. Suriye de tam oturmuş demokratik bir süreçten bahsedebilir misiniz?
   Kaldı ki günümüz canım ülkemde dahi.
   – Nato vurgusu yapılması bir göz kırpma değil zira zaten NATO ülkesiyiz, tüm güvenlik yapılanması NATO ile paralel. Ha diyince olur mu elinizi vicdanınıza koyun. Nato ya karşı NATOcu olmak gibi bir kavramdır. Zamanı gelince farklı yollar değerlendirilir.
   – son olarak Putin boş konuşmaz. Amacını iyi irdelemek gerekir.

 5. 1 hafta önce

  simdikten basladilar … ya zafer-partisi iki-haneli rakamlara ulasirsa ne yapmayi düsünüyorlar acaba ? Emin olun Pentagonda bu konu ile ilgilenen ve Mevcut Rejime (AKP+CHP/HDP) seneye kadar akil verecek bir oda dolusu insan var.

 6. Ümit Özdağ adını ne kirli oyunlarınız bitirebilir ne de mahkemeleriniz karar alabilir. Türk Ulusunun cevabını bekleyin.

 7. Bir icisleri bakani düsünün, mafyanin samar oglani olmus. Bu rezillik yetmiyormus gibi bir de granit tasa tosladi kel sülü.

 8. 1 hafta önce

  Çakma ABD iktidarı ve Çakma Muhalefeti tutuştu. Ne güzel “Tom ve Jerry” gibi “Tayyip Kılıçdaroğlu” ikilisinin çakma didişmesiyle; ülkeyi hamuduyla yiyorlardı.

 9. Güç elde iken onu dikkatli ve adaletli kullanmak gerek..aksi takdirde, devir değiştiğinde adalet kendilerine de lazım olacaktır..

 10. 1 hafta önce

  Hdp ile bu kadar uğraşmamıştır

 11. Zehirli cehalet!Olanı ve olacak olanı anlamadın.Türk Milleti içine düştüğü bunalımdan (Kendi aymazlığıyla kendini içine soktuğu zordan) kurtulmak,”Mustafa Kemal” e (fikren-zihnen-eylemsel) vücut vermek için kıyama kalktı.Bugün veya yarın.Süre geciktikçe tepkisel momentumu da o derece sert ve keskin olmak üzere.

 12. 1 hafta önce

  özdağın önlenemeyecek yükselişi.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!