İcra patladı! Milyonlarca kişi takipte…

Türkiye genelinde icra dosyalarının 24 milyonu aştı. Adalet Bakanlığı yeni daireler açmaya başladı. Bakanlık, Ardahan, Tunceli ve Bayburt dışındaki illerde birden fazla daire açılmasına izin verdi.

featured

Ekonomik sıkıntılar icrayı patlattı. Ülke genelinde icra dosyası sayısı 24 milyonu aştı. Adalet Bakanlığı da çareyi yeni icra daireleri açmakta buldu. Bakanlığı’nın yönetmeliğine göre nüfusu 100 binden fazla illerde, birden fazla icra dairesi başkanlığı ve bu dairelere bağlı icra müdürlükleri kurulabilecek. Türkiye’de nüfusu 100 binden az iller, Ardahan, Tunceli ve Bayburt.

HACİZ İŞLEMLERİNE YETİŞMEK İÇİN İCRA DAİRESİ ARTACAK

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; icra dairelerindeki dosya sayısı, son bir yılda 1 milyon 466 bin adet artarak 24 milyonu geçti. Borcunu ödeyemediği için yasal takibe girenlerin sayısı da bir önceki yıla göre yüzde 83 arttı.

Bu nedenle vatandaşlara yönelik haciz işlemlerine yetişmekte zorlanan icra dairelerinin sayısı artırılacak. Daha fazla icra memuru vatandaşın peşine düşecek.

YASAL TAKİP YÜZDE 83 ARTTI

Türkiye Bankalar Birliği’nin raporlarına göre Ağustos 2022 itibarıyla kredi veya kredi kartı borcunu ödememiş olanlardan, 4 milyon 200 bin kişinin borcu devam ediyor. 2022’nin ilk beş ayında borcunu ödeyemediği için yasal takibe girenlerin sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 83 arttı.

İcra patladı! Milyonlarca kişi takipte…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!