İddia: Abdullah Gül’ün 75 koruması 17 makam aracı var

‘Kamuda tasarruf’ konuşulurken akıllara eski Cumhurbaşkanlarının koruma ve makam aracı sayısı geldi. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e tahsis edilmiş 75 koruma, 17 makam aracı olduğu iddia edildi.

featured

Son günlerde başta AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından dillendirilen ‘kamuda tasarruf’ çağrıları sonrası akıllara aktif görevde bulunmayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in koruma ve makam aracı sayıları geldi.

Aydınlık gazetesinden Kaan Özbek’in Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığına yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünissa Gül’e tahsis edilmiş toplam 17 makam aracı bulunuyor.

Bu araçlardan ikisi zırhlı Mercedes, biri ise Audi marka. Ayrıca, Gül’ün koruma ekibinde 75 polis bulunduğu iddia ediliyor. Makam araçlarından biri eşi tarafından kullanılırken, yedek olarak tutulan diğer zırhlı Mercedes dışında kalan 14 araç koruma ve sekretarya hizmetlerinde görev yapıyor.

İDDİALARA YANIT VERİLMEDİ

Gül’ün makam aracının, radyasyona karşı korumalı camlar ve özel güvenlik cihazlarıyla donatıldığı belirtiliyor. Konuyla ilgili doğrulama yapmak amacıyla ulaşılan Abdullah Gül’ün Basın Danışmanı Birol Avşar, soruları yanıtsız bıraktı.

Öte yandan, Gül’ün selefi 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in emrinde yalnızca 2 makam aracı ve toplamda 4 koruma görevlisi bulunuyor. Makam araçlarından biri Sezer’in korumaları tarafından kullanılıyor.

 

İddia: Abdullah Gül’ün 75 koruması 17 makam aracı var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 31 Mayıs 2024, 11:37

    Tasarruftan taviz vermiyeceğiz diyor Cumhurbaşkanı.Peki nerede tasarruf?

  2. batının adamı değil mi kime karşı korunuyor?

  3. Kız alın korumaları bişi olmaz.MI6 hemen gönderir yerine.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!