İhale kuyruğundakiler tanıdık çıktı… Kapışanlar arasında kimler yok kimler!

İstanbul Ümraniye'de iştahın kabartan milyarlık arsa ihalesini AKP Milletvekili Vahit Kiler’in şirketi 3 milyar 562 milyon TL’ye aldı. Talipliler arasında AKP’ye yakın iş adamı Ziya Yılmaz, 5'li gruptan Rönesans Holding ve Cübbeli Ahmet’in damadı Esat Palazoğlu da vardı.

featured

Emlak Konut, kamu arazisi Ümraniye’nin İnkilap mahallesindeki 3 bin 379 metrekaresi park alanı olan 23 bin 379 bin metrekare büyüklüğündeki arsa için “gelir paylaşımı” ihalesi açmıştı.

4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu’na tabi tutulmayan ihale, “pazarlık-açık artırma-kapalı zarf teklif alma” usulüyle düzenlendi.

Diken’den Bilal Çelik’in haberine göre, emsal inşaat alanı 30 bin metrekare olarak belirlenen arsanın ihalesine AKP’ye yakın iş adamı Ziya Yılmaz’a ait Dap Holding, tartışmalı şehir hastanelerinin yüklenicilerinden Rönesans Holding’e bağlı Rec A.Ş., ‘Cübbeli Ahmet’ diye bilinen Mahmut Ünlü’nün damadı Esat Palazoğlu’na ait Vesen Yapı gibi birçok yandaş şirket girdi. Toplamda 15 şirketin girdiği ihaleyi İstanbul’daki AKP’li belediyelerden aldığı arsalarla gündeme gelen AKP’li Vahit Kiler’in şirketi ‘Kiler GYO’ aldı.

DEV KAZANÇ

AKP’li Kiler’in şirketi, ihaleyi 3 milyar 562 milyon TL’ye aldı. Buna göre şirket, yüzde 50 gelir paylaşımından en az 1 milyar 781 milyon TL kazanç elde edecek.

Şirketin Kamu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımladığı açıklama şöyle: “Şirketimiz;  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.tarafından  yapılan İstanbul İli Ümraniye İlçesi İnkılap Mahallesi Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi 2. ve nihai oturumuna katılmıştır. Yapılan ihalede Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam geliri olarak 3.562.000.000 TL, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı olarak %50 ve Arsa Satışı Karşılığı Asgari Şirket Payı Geliri olarak 1.781.000.000 TL ile en yüksek teklif şirketimiz tarafından verilmiştir.”

KİLER ATAKTA!

Şubatta AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nin Kemerburgaz’daki arsa satışı ihalesini 341 milyon TL’ye alan Kiler, Halkalı’da da özelleştirilen 14 bin 17 metrekarelik hazine arazisini 390 milyon liraya almıştı. Kiler’in AKP’li belediye veya bakanlıklardan buna benzer birçok ihaleyi aldığı biliniyor.

İhale kuyruğundakiler tanıdık çıktı… Kapışanlar arasında kimler yok kimler!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  Devletin malı deniz yemeyen domuz!

 2. 2 ay önce

  Nato kafa nato mermerler. Kit kaynaklari betonlastirin ,dogayi ,yasami oldurun,paramizin degeri dussun, gelir dagilimi iyice kotulessin, Menders ve Ozal in yaptiklari yeterince ders vermedi hala …

 3. 2 ay önce

  Bir usulsuzluk var mı? Herhangi biri giremedi mi? Evet beton aşkına ben de uyuz oluyorum ama bence haber sıkıntılı

  • 2 ay önce

   Senin ne olduğun ve kime çalıştığın belli. Çok sığsınız, alayınız.

  • 2 ay önce

   ulan kendileri özelleştirip kendilerine paslıyor sende sorun yok diyorsun ya algın kapalı ya onlardansın.

 4. 2 ay önce

  giderayak üstlerine geçiriyorlar inşallah hepsi iptal olur yeni yönetimde gün yüzü göremeyesiceler.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!