İkinci bölüm… Reis’ten Veryansın Tv’ye samimi açıklamalar

Nihat Genç yazdı...

featured

Çok büyük ilgi uyandıran röportajımızın ikinci bölümünde ‘bam teline basıyor’ İslamcı siyasetinin karanlık ve gizli tezgahlarını açığa çıkartıyor ve sonunda kendimizi Reis’in danışmanı davetiyle Habeş Çadırı’nda buluyoruz…

-Sayın Reis, Afganistan, Suriye ve Irak’ı ve PKK ve Fetö vasıtasıyla da Türkiye’yi otuz yıl bombalayan ABD savaş makinesi durmuyor, şimdi de Yunan adaları ve Dedeağaç’a mevzilenmiş ve anlıyoruz ki, SAVAŞ MAKİNESİNİ durdurmanın imkanı yok… Hal böyle böyle iken, Diyanet izniyle milyonlarca çocuk daha cahil olsun diye medreselerde yetiştiriyor ve Sadat gibi askeri ve milis silahlı eğitim veren derin devlet kurumlarını neden besliyoruz! Bu kadar ihale bu kadar parayı neden akıtıyorsunuz, maksadınız nedir? Yani tamam anladık da bu kadar adamı nasıl neyle besliyorsun, ne yiyor ne içiyorlar, kimin malını yiyorlar?

Reis: -Siz mevzuyu yanlış anlamışsınız, bir mümin müslüman, yesin yesin de bir oturuşta bir kilo et yesin. Diyeceksin ki bir oturuşta kuzu yiyenler var, hadi bir kuzu yesin. Memleketin nimeti bereketi, yesin kardeşim. Bunca bolluk varken tam tersini niye sormuyorsunuz, bir mümin müslüman kardeşimiz bir oturuşta bir ‘manda’yı niye yiyemesin!

-Yesin, yemesin mi diyoruz, yiyorlar zaten!

Reis: -Bakın aklıma geldikçe ağlarım, bundan otuz sene evvel İsmailağa’ya gittim, elli tane mübarek müslüman oturmuş bir marul yaprağını acizlikten zayıflıktan korkudan öyle tırsıp pismişler yiyemiyorlar, orada dedim ki onlara, gün gelecek, köprüleri, yaylaları, ormanları yiyeceksinler.. Zayıflığından utancından bir marul yaprağı yiyemeyen müslümanlar bugün, nereden nereyeeeee?

-Yiyorlar ya işte…

Reis: -Yiyor da ne kadar yiyor? Bir müslümanın dili, çene kuvveti, dişleri, gagaları, pençeleri, imkan vermiyor.. Bize daha kuvvetli yiyiş indiriş yutuş gücü çok daha kuvvetli mümin müslümanlar lazım.

-Yani?

Reis: -Bak kardeşim başka yolu yok, şimdi biz, din adamları oturduk düşündük, ve, sonunda, ana karnında embriyonları değişime tabi tutmaya karar verdik. Yerli TOGG arabamız gibi yeni bir müslüman yaratacağız. Üstelik bir çocuğun doğumu dokuz ay sürüyor, çok uzun süre, bekleyemeyiz. Yumurtadan civcivler daha çabuk ürüyor, o halde, yumurta içinde embriyonu dönüştüreceğiz, sinyal vereceğiz vitamin ve gen takviyesiyle, civcivin tam gagası oluşurken, bir timsah çenesinden aldığımız genleri şırınga edip, civciv gagasını timsah ağzına dönüştüreceğiz…

-Allah Allah, ve süpanallah! Daha hızlı parçalayıp lüp diye yiyebilsin diye mi?

Reis: -Bu kuluçka ve yumurtayla çoğalmayı Fetö’den öğrendik, onlar da CIA’dan öğrendi, şimdi Menzil ve Sadat’la biz aynen deniyoruz…

-Yanlış mı duydum, artık kadınlar doğurmayacak, yumurtlayacak, ve yumurta içinde cenine müdahale edip onların dünya nimetlerini daha hızlı bir yutuşta yemesini sağlayacağız, peki, dinimiz buna cevaz veriyor mu?

Reis: -Yahu kardeşim, dinimize bakma sen, dinimiz saraya da izin vermiyor, ne oldu, bakın, kadının hamile kalması, çok sıkıntı, bir çok da ahlaksızlığa sebep oluyor, evlilik siteleri, kafelerde buluşmalar, bakın, Diyanet’ten fetvayı aldık, din adamlarımız artık bir biyolojist bir cerrah gibi çalışacak, düşünün, yumurtadaki cenine müdahale edip daha iyi koku alabilmeleri için su borusu gibi burun yapacağız. Misal, köpek kuyruksokumundan genler alıp gen takviyesi, mümin ceninlere şırınga ettik, öyle, medreselerde tarikatlarda beş-on sene okuyup zaman kaybetmeyecek, civciv gibi yumurtadan çıkar çıkmaz kuyruk sallayacaklar, düşünün, ön dişleri yerine leş akbaba gagası takıyoruz, hızla lime lime etsin diye…

-Yani, yanlış anlamadım değil mi, daha hızlı yesinler diye TOGG araba modeli gibi genetik çalışmalarla yeni bir çağdaş müslüman üretiyorsunuz!

Reis: -Öyle yaptım oldu kadar kolay değil, şimdi, mesela, Osmanlı mezarlarını açtık, çok iyi korunmuş ‘dalkavukları’n genlerine ulaştık, anında yumurtaya şırınga ediyoruz. Ayrıca ‘patlıcan’ ve ‘patates’ genleri şırınga ediyoruz. Din adamlarını karşıma aldım, kardeşim, evrimmiş, mutasyonmuş, adaptasyonmuş, genmiş, yeni türlerin icadıymış, İslam olarak çok geç kalmadık mı? Dokuz ay beklemek nedir yahu! Bir de bunun flört nişan dönemi var, takısı yatak odası masrafları var… Mesela, Deli Kadir’in mezarından genlerini aldık, fesli civciv modelleri… Benim de bir önerim var reis, bu fesli civcivlere bir de Banu Alkan gözlüğü takviyesi yapsak.

-Hayretler içindeyim, yani bu delilik, bu bilim kurgu bir manyaklık, şimdi, bu bilimsel çalışmalar Türkiye’de var mı?

Reis: -CIA uyanıp Fetö gibi elimizden almasın diye, Rus bilimadamlarından yararlanıyoruz, bu aklı bana Putin verdi, dedi ki, Suriye Irak nüfusuyla çoğalmak zaman alır, siz civciv yumurta işine girin, yumurtanın içinde istediğiniz civciv embriyonuna istediğiniz modifiye müslüman yapabilirsiniz.. Hadi hayırlısı, bismillah dedik işe başladık, İHA, SİHA’larla harcadığımız parayı düşünün. Düşünün, yumurtadan bir İHA insan üretiyoruz, uçan şeyhler gibi uçan kanatlı civcivler, gagaları naahhh böyle…

-Ağğğ, çok çirkin göründünüz, lütfen Reis ağzınızı öyle yapmayın, yani, bilimsel çalışmalara çoktan başladınız…

Reis: -İlk denememiz fos çıktı, çünkü bu mübarek civcivler daha kabuğu içinde ihaleci müteahhitlere dönüşüyor, pekmezini yiyim, cinsine çekiyorlar işte, SADAT’tı, Medrese’ydi, hepsi, İŞİD benzeri bir şeye dönüşüyor, orada, durun dedim, bu türü Suriye’de ürettik ve hepsi vatanlarını bırakıp kaçtı, bize daha komplike daha yapışkan müminler lazım.

-Haklısınız Putin de İşid’i sevmez…

Reis: -Putin, civcivlere müdahale etti, silahı unutun, şöyle ilahi okuyacak zikir çekecek, şeyhin altından sürgüsünü çekecek, bir civciv müslüman yetiştirelim siz de Yemen illerine Afrika’ya kadar abad olun biz de Türk illerinde Sibiryalar’a kadar rahatlayalım. Şimdi biz kuluçkaya yatırdığımız milyonlarca yumurtaya vatandaşlık verdik.. Ancak yumurtadan ne çıkacak Putin de ben de Amerika da sinsi sinsi merak ediyor. Putin bana, sayın başkan, siz halis mulis müslüman mı istiyorsunuz, yoksa, dikkat edelim, arıza çıkmasın, bu yumurtalardan yanlışlıkla hilkat garibeleri fırlamasın. Tabii o da korktu, düşünün, havada uçan İHA müslümanlarını.. Başkan, dedi, sen siparişini tam ver, baştan anlaşalım, siparişi verdim, çizimleri yaptık, gen dizilimini ayarladık, yumurtadan çıkacak civcivlere önce buldog köpeği geni takviyesi, bir avuç timsah geni, hızlı kemirmeleri için bir tutam fare geni, bir de akbil basmadan geçebilmeleri ve polis GBT’sinden geçmek için şifre sinyalleri verdik, otomat kapılarından kartsız geçsinler diye, ve biraz da geleneğimiz deveye benzesin…

-Putin kalkmış bu iyilikleri yapıyor yani, peki, karşılığında biz ne veriyoruz!

Reis: -Orası tamam, biz Ruslar’a patates, elma, portakal, çilek vereceğiz, onlar da bize genetiği değiştirilmiş civciv yumurtaları verecek, ancak, dedi, civcivlerin çipleri, yazılım kartları, tıpkı F 16’lar gibi bizde olacak dedi…

-Sakın kabul ettim, demeyin…

Reis: -Ya sen geçecen onu, iş bitsin, gerisini hallederim, ben o yumurtaları Sadat’a verir Menzil’e verir, iki dua bir zikir, yazılımları hacklerim, ben de o göz var mı?

-Sayın Reis, vallahi alemsiniz, nereden geldi aklınıza yeni tür müslüman canlandırmak!

Reis: -Osmanlı altı asır nasıl ayakta kaldı diye kafa yorarken, kayıp türleri canlandırmak geldi aklımıza, ulan, bizim sandukalar eski mezarlıklar bir gen havuzuymuş, bir hazineymiş, dedik..

-Sayın Reis, bu yeni model üretim modifiye edilmiş müslümanlar elinizde kalmasın, fazla üretim memleketin başına bela olmasın!

Reis: -Olur mu, Suudlar, Körfez şeyhleri, daha bugünden milyonlarca sipariş verdi..

-Vallahi büyük bir ticari zeka, hayran kaldım, TOGG’dan İHA’dan çok satacak, zengin olacağız, gene ayaklarının üstüne düştün Reis, vallahi senin için herkes çok ballı adam, diyor..

Reis: -Ancak sürüme geçmeden önce, hukukçuları, savcıları, yargıçları, ortadan kaldırmamız lazım, yoksa bu yeni müslüman çalışamaz… Bunun için, hukuku ve askerliği önce Fetö’ye verdik, hepsini cin çarpmış gibi yamulttu. Şimdi Sadat’a ve tarikatlarımıza veriyoruz. Menzil ve İskenderpaşa şeyhimiz, bizim bu projeye önce eski kafa işte karşı çıktı, mübarekler dedi ki, biz zaten cin çarpmış gibi yamultuyoruz, yumurta içinde ikinci bir müdahaleye gerek yok…

-Sayın Reis, hadi civcivleri büyüttük, ancak ‘ahlak’ı ‘adalet’i ‘hukuk’u da civciv gibi modifiye mi edeceksiniz?

Reis: -Olur mu, civciv genlerine, soyacı, şecere takacağız, hangi civcivin dedesi, dedesinin dedesi hangi evliya hangi şeyhin soyundan oraya alnına yazacak ve hukuk tarafından korunacak. Bakın, insanlar kan şekeriymiş tansiyon ölçümüymüş anası ağlıyor, artık genleri sağlam şecereleri ‘barkod’la ölçeceğiz..

-Vallahi bilemedim sayın Reis, yine ters köşeye yatırdın bizi, öyle timsah ağızlı akbaba gagalı bir müslüman türü, tam aklıma yatmadı, doğrusu pek bir müslümana benzetemedim…

Reis: -Tam anlatamadım galiba, civciv embriyonlarına tevazu da alçak gönüllülük de şırınga edeceğiz…

-Sayın Reis, sen anlamadın, sen, ben bir zihinden bir bilinçten söz ediyorum, bir timsah ağzı takmayla olmaz…

Reis: -Zihin, nedir, takarsın çıkartırsın, algı, motive, güdüler, öfke, nefret, hücum emri, ne istiyorsun, takarsın…

-Şaşırdım kaldım… Peki Reis bu kadar timsahı deveyi nasıl doyuracağız? Şimdi 20 milyon ton buğday üretimine yedi milyon ton ithalat üstüne sekiz milyon Suriyeli, nasıl doyuracağız!

Reis: -Cahile bak, buğday, ot, mercimek, bu çağları geçtik, bunlar eski Türkiye’de kaldı, artık yeni sürüm bir çağdayız, artık mümin müslümanlarımız buğday yerine altın, elmas, yiyecek, pudra şekeriyle kahvaltısına başlayacak…

-Anladım anladım kafi, sayın Reis galiba, siz Ay’ı uzayı fetih için bilim-kurgu gibi yeni tür yaratıklar üretiyorsunuz..

Reis: -Biraz yaklaştın ama tam bilemedin, biz bu yeni müminin ağzını midesini, uzaydaki ‘kara delik’ten yapıyoruz, bir oturuşta bir kuzu yemek dünde kaldı, şimdi, bir oturuşta, bir gezegeni, bir galaksiye höpürdetip hüpleyip içine çekecek!

-Kafam karıştı, atma Reis din kardeşiyiz!

Reis: -Sadat üyeleri medreselerde milyonlarca talebe, milyonlarca Suriyeli Iraklı, siz ne sanıyorsunuz, şu an neyi yiyorlar? Kara Delik gibiler maşallah, hazineleri ormanları ihaleleri yetiştiremiyoruz, her gün memleket kadar büyük tonlarca altın dolar gidiyor! Bir gün… Aklıma geldikçe ağlarım. Menzil’e gittim, baktım otuz tane mümin oturmuşlar içi geçmiş kupkuru bir lahmacun pide yiyorlar, inanın üstünde bir gram et yoktu, sanki domates suyu sıkmışlar, orada ayağa kalkıp dedim ki, gün gelecek, köprüleri yaylaları ormanları hatta Somali’yi Suriye’yi bütün bütün yutacaksınız… Milyon tonu bir oturuşta, o kuru pidenin intikamını alacağım, dedim..

-Milyonlarca ton derken?

Reis: -Bakın mesela, Çalık’ın Erzincan’daki altın madenine, milyonlarca ton sülfürik asid kullanıyoruz, ve çevre felaketine sebep oluyor, neden çünkü toprak hava zehirleniyor, o halde, bu yeni müminlerimiz yumurtadan çıkarsa artık sülfürik asidin topraktaki altını yutmak için öğütmesine eritmesine gerek kalmayacak, şöyle, Erzincan’ın dağını yaylasını taşını ırmağını  kek parçası pizza dilimi gibi bütünüyle bir defada yutabilecek, çünkü civciv genine asidi dahi eritip yutan sinyaller verdik.

-Sayın Reis, sen fazla bilim-kurgu seyretmişsin, neyse, konuyu dağıtmayalım, Dedeağaç ve Yunan adalarında mevzilenen Amerikan üsleri silahlarında kalmıştık… Bu savaş makinesi ilerliyor… Sıkıştırıyor…

Reis: -Onların o uçakları uzun menzilli silahları, hepsi hikaye, bu Sadat’ta  medreselerde  ürettiğimiz yeni modifiye edilmiş müslümanlarımız ağızlarıyla o silahları havada sinek gibi yutup kapacak… Şimdi biz yumurta içindeki civciv embriyonuna demiri eritsin diye asit geni verdik, bir mümin koca bir tankı sinek gibi yutacak, hiç telaş etmeyin! Bu İHA müminlerimizle şeyhlerimiz F 15 uçakları gibi, piste miste gerek yok her yerden uçabilecek…

-Şaşkınlıklar içindeyim, inanılmaz, yani çok büyük proje, bilmem nasıl başaracaksınız!

Reis: -Kör müsün be adam, işte, Atatürk Havalimanı kadar büyük yeri, anında bir lokmada yutuverdiler!

-Sayın Reis, ne bileyim, yine de aklım yatmadı, şöyle timsah gibi çene deve gibi boyun, leş akbabası gibi gaga, bana çok çirkin geldi….

Reis: -İçi, motoru, şanzımanı öyle, tamam, ama, kaportayı Nagehan Alçı’den modifiye edeceğiz! İşte Fetö örneği ortada, koca orduyu koca Cumhuriyet’i birlikte silip süpürdük..

-Sayın Reis, daha akıllı yöntemler bulsak, mesela, eskiden Ankara’da kapıcılar bulguru peyniri köyden getirirdi, şimdi Suriyeliler’i hadi kovalım demiyorum, hiç değilse, oradaki tarlalarını eksinler, oradan geçimlik bir şeyler getirseler yanlarına…

Reis: -Boşuna küçük kafanı yorma, biz hallederiz evelallah, bak ne diyeceğim, yahu, seni de A Haber’e alalım, Nagehan’ın Hulki’nin Mehmet Metiner’in yanına, sen de kısmetlen biraz…

-Sağol Reis… Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, bu saatten sonra taraf değiştirmek, bilmem elalem ne der?

Reis: -Bak nasiplenirsin diyorum, iyi düşün… Neyse, hadi, ben kalkıyorum….

-Yahu Reis, yüzüme karşı rüşvet verip beni satın almak istiyorsun, beni senin yalakalarla karıştırma… Bak, geçen, Diriliş Postası gazetesinde yazıyor, bir yandaş gazeteci, jaguar arabasıyla poz verdi…

Reis: Yahu, düşündüğün şeye bak, ben sana Afrika’dan Jaguar’ın kendisini getiririm, yanında üç tane de antilop… Sen bir düşün… Jaguar’a takılma… Hadi bana eyvallah…

(Reis, kalkıp gider ve yerine danışmanı oturur…)

Reis’in danışmanı: -Reis doğru diyor, yahu Jaguar’a o kadar takma kafayı, ayarlarız…

-Neyse, bunları hiç konuşmamış gibi yapalım..

Danışman: -Reis Afrika’dan jaguar getirtecek işte söz verdi, üstüne bir de Habeş Harem çadırı, benden…

-Habeş Harem çadırı ne?

Danışman: -Bir çadırda on tane bakire cariye, bir düşün…

-Bu Habeşliler, uçağa binerken elmas yutup, Türkiye’de sıçıyorlarmış, doğru mu bu?

Danışman: -Anlaşıldı pazarlıkta sıkısın, hadi üç tane Habeş çadırı sana… Bir çadır bakireler, ikinci çadır otuzluklar, üçüncü çadırda kırklık kadınlar….

-(ha ha ha diye gülerim) Yahu, üçüncü çadıra kadar bizde derman kalır mı?

Danışman: -Öyle deme, üçüncü çadırda da kırklıklar kahveni getirir, lüpür lüpür içersin..

-Yahu bu kadar Habeşli’ye güç mü yeter, kafayı mı yedin sen?

Danışman: -Şırıngayla güçlendiririz, dert etme, istediğin gibi tepe tepe kullanırsın, o çadırdan öbürüne, bak geçen, bizim arkadaş, can sıkıntısından üç tane Habeşliyi beyaz un çuvalına atmış şöyle bir göbek attırmış, sonra, un çuvalı kahveye dönüşmüş, paketleyip paketleyip kahve satmış…

-İyice uçmuşsunuz be… En aptal gazetecinin bile Jaguar’ı var yetmemiş karşıma gelmiş Habeş Çadırı dolu cariyeyi rüşvet diye veriyorsunuz…

Danışman: -Korkma, kimse duymayacak görmeyecek, (elinde şırıngayı çıkarır), çok kolay, şimdi, senin derinin altından genleri alıp, yumurta içine zerkedeceğiz, aynı yumurta içine daha önce Engin Ardıçları Nagehanları müteahhitleri Çalıkları Binali Yıldırımları, nicesini şırınga ettik… Bakın, yalılar, maaşlar…. Vallahi çoğuna üç çadır da yetmiyor!

-Yahu kardeşim, bırak şu palavraları, bırak şu şırıngayı… Bir ‘şükür’ demeyi öğrenin. Bir şükür deyin.. Bu kadar timsah ağzına akbaba gagasına deve midesine ihtiyacınız kalmaz. Bir ‘şükür’ yahu… Gelmişsiniz bana Darwinmiş evrimmiş embriyonmuş… Yahu bu Darwin’in türleri beş milyon yıldır niye oldukları yerde kaldı artık evrim geçirmiyorlar, biliyor musun, çünkü, tabiat da insan da ‘şükür’ demeyi öğrendi… Ağaç da böcek de kuş da insan da ‘şükür’ deyip ayağını yorganına göre uzattı, kimseden çalmak kimseyi öldürmek soymak istemiyorlar… Hepsi bir ‘şükür’e bakar, uzatmayın… Darwin de kafayı yedi, evrim niye durdu, niye ara geçiş fosilleri bulamıyoruz diye, niye olacak, ‘şükrü’ bulduktan sonra, tabiat ‘kafi’ dedi… Ama sizde şükür yok, doymak yok, dinazorlar mamutlar çağına dönmüşsünüz… Milyonlarca medrese talebesi hepsinden hilkat garibeleri yarattınız….

Danışman: -Sen şu Jaguar işini biraz daha düşün….

-Yahu, kafam karıştı, ne bileyim…

Danışman: Jaguar’ın arka camına da koca bir ŞÜKÜR yazarız!

SON

İkinci bölüm… Reis’ten Veryansın Tv’ye samimi açıklamalar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 1 ay önce

  Nihat ağabey, yıllardır çok ciddi şeyler söyledin, ciddiye alan olmadı. Artık sen de ciddi meseleleri ti’ye alarak ikrar ediyorsun. Ben seni karşı mahallenin İsmet Özel’i olarak gören bir muhafazakarım. Fikirlerinin yüzde 80’i benim fikirlerimle çelişiyor olsa da memlekete olan büyük aşkına istinaden seni takip ediyor ve sana saygı duyuyorum. 25 yaşında bir genç olarak, sana tavsiyede bulunma haddim ve ehliyetim yok elbette. İstirhamım o ki İslamiyeti kendi tekelinde zannedenler yüzünden, Müslümanları zan altında bırakma. Niyetini biliyor olsak da bazı söylemlerin Müslüman izzetinde zeval veriyor. Ötesi veryansın…

  • 1 ay önce

   Arap faşizminin manifestosundan mı bahsediyorsun? O din denilen şeyi USA ve de yiyici hamanlar tepe tepe kullanıyor.
   Toplu yorum: Mercedes Reklamı Görüyorum vay be rüyamda bile alamayacağım bir araba. cennette var mı ola?
   Milletin Ümit Özdağ’dan haberi yok, kimse gönderemez mültecileri AVRUPA İZİN VERMEZ diyor,,, ağbi senin vatanın diyorum,,, olmaz izin vermez USA AVRUPA diyor. Ümit kim diyor?

  • 1 ay önce

   Burada kimsenın müslümanlıgı zan altında falan bırakma amacı yok! ne sacmalamıssin anlasilmiyor. karsı mahalle falan. kendi gibi dusunmeyen herkes yanlıs ve obur mahalleden zaten. bunların zıhın yapısı bu. ismetle Nihat’ı kıyaslamak yanlıslıgını yapmıs birde utanmadan. Nihatın tırnağı olamaz adını andıgın sozde şair! müslümanlığı kendi babanızın malı mı sandınız. Senin dusundugune gore olunca müslümanlık budur dıyorsunuz sızın gıbı dusunmeyenlere de bu muslumanlık degıl dıyorsunuz. Gelmıs burada hala utanmadan muslumanlar falan filan dıyorlar. INANC BIREYSELDIR. TURKIYE CUMHURIYETI LAIK BIR CUMHURIYETTIR. HERKES BIREYSEL INANCLARINI BASKASINA DAYATMADIGI SURECE ISTEDIGI GIBI YASAMAKTA SERBESTIR. SENDE BENIM GIBI INANACAKSIN DIYENE git ötede dincilik oyna BURASI CUMHURIYETTIR. deriz! tekrar ediyorum müslümanlık ve dinler kimsenin babasının malı degildir.

  • 1 ay önce

   Oğuzhan Bey,genç adamsın ama benim yaşımdaymış gibi görüş yazmışsın.Bırakınız lütfen bunu.Müslümanlar (bahsettiğiniz ve ait olduğumuz değerlere sahip müslümanlar) İslam’ı kendi tekelinde zanneden dinsiz imansıza ağzını açmadığı açamadığı açmaktan korktuğu işine gelmediği aman belaya bulaşmayayım tembelliği yüzünden,bu ikiyüzlülüğe isyanı dile getirene bu ikaz abes kaçar.

 2. 1 ay önce

  Venezüellada market alışverinde hesabı altın parçalarıyla ödüyorlar.Kuyumcu terazisiyle tartıp hesaplanıyor alışveriş ücreti.Kağıt para çöp.Bir gram gümüş 11 onbir lira yarım kilo domates parası .Kağıt üzerine mürekkeple yazılan şeyler senettir.Kripto gibi olabilir aman dikkat

 3. 1 ay önce

  Bugün delibaldan zafercilere sürmemişsiniz Nihat Bey. Hayrola? Gelişme var demek. 🙂

 4. 1 ay önce

  Bu tür yazılarınız bir çok kişiyi mutlu edebir ancak herzaman ki gibi genelleme yaptiginiz için bir çok kişiyi de İncitiyor… Sizi yıllardır okuyan takip eden birisi olarak tabiki bende incinenlerdenim saygılarımla.

 5. 1 ay önce

  Bu gençleri özünden uzaklaştırıp araplaştıranlara karşı uyanık olmak gerekli. 25 yaşındaki bir yurttaşın yorum yazarken kullandığı sözcüklere dikkat edin lütfen: ikrar, muhafazakar, istirham, … izzeti, zeval. Az daha çabalasa zaten arapçı arapçacılar tarafından bozulmaya çalışılmış Türk dilini tümüyle bozup arapça farsça yazacak derdini.

 6. 1 ay önce

  Akrabam emekli 2500 lira maaş alıyor.İki çoçuğundan biri atanmayan öğretmen öteki iş arıyor.Bugün akp istanbuldan aramışlar seçimde müşahit olacakmış.Hangi partiye vereceksin deyince belli degilmi falan dedi.Bence kasabın bıçağını yalamaya devam et dedim.Seçim hazırlığına başlamış akape

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!