Türkiye'de muhalefet var mı? İktidar dururken 'muhalefet' eleştirilmez mi?

Nihat Genç yazdı...

Türkiye'de muhalefet var mı? İktidar dururken 'muhalefet' eleştirilmez mi?

Kendini bir .ok sanan liberal yazar şöyle diyor: Baskıcı rejimlerde muhalefet eleştirilmez!

Takvim yapraklarına yazılacak Çiçero ya da Voltaire'ın veciz sözlerine benziyor, görünüşte ne kadar doğru görünüyor!

Liberal tayfa FETÖ'nün adını 'muhalefet' takmış.

Ajan bir terör örgütünden bugün yüzlerce liberal 'muhalefet' diye bahsediyor!

FETÖ yok, muhalefet var, hokus pokus FETÖ gitti bir saniyede değişti, al sana muhalefet, muhalefet aşağı muhalefet yukarı. İngiliz ve Alman elçileri de harıl harıl, ha gayret, başardınız!

Ve bu FETÖ'cü kalabalık yüzlerce liberal ve HDP'linin twitter sayfalarında gün boyu trolluk yapıyorlar. Liberal sanatçıya bakıyorsun videosunu izleyen yüz kişi bulamamış ama HDP'yle FETÖ'yle ilgili her paylaşımını on bin kişi beğeniyor, bir kalabalık görüntü veriyorlar ki sormayın, aklıma daha 1983 yılında Ankara kitap fuarında kitaplarını imzalayan Nazlı Ilıcak geldi. Her yazarın önünde en fazla elli yüz kişi sıraya girmişken daha o tarihte Nazlı Ilıcak'ın önünde binlerce insan, kuyruk dışarı bulvara kadar taşmıştı, aynı numaralar bitmedi. Mesela Nagehan Alçı yirmi yıldır her akşam en büyük TV'lerde konuşuyor ama kendisi bir medya sitesine konuştuğunda izleyeni 300 kişi çıkmıyor, bu üçyüz rakamı da medyanın bu işleri takiple görevlileridir, yani bu kalabalıkta halktan tek kişi yoktur.

Bizden de işte bu FETÖ unsurlarını görmezden gelmemizi ve onlar gib FETÖ unsurlarının adına 'muhalefet' deyip peşlerine kuyruk olmamızı istiyorlar.

İşte FETÖ'cülerin çok büyük kalemi Ahmet Turan Alkan, eski ülkücü günlerini hatırladı ve kamuoyundan içten ve derinden nihayet bir özür diledi, ama liberal tayfa Ahmet Turan Alkan'ın özrünü pişmanlığını görmezden geldi, ne diyelim darısı Ahmet Taşgetiren'in başına.

Çünkü liberaller FETÖ ve HDP'ye muhalif bir şekil vermekle meşgul.

Liberal yazarlar ve Cumhuriyet ve Sözcü, Tele1 ve KRT, Halk Tv'si, hokus pokus HDP/PKK'yı bir saniyede 'muhalefet' yaptılar bile. PKK'ya aleni destek veren yazarlar her gün ekranlarında.

Hatta en büyük muhalefet HDP oluverdi, yüzlerce site yazarı hiç bir şekilde PKK adını vermiyor, hepsi her gün PKK yerine 'muhalefet' diyor, Yeniçağ gazetesi, evet, milliyetçi diyeceksiniz, açın izleyin, Kaftancıoğlu'yla ya da HDP'yle ilgili zırnık eleştiri bulamazsın. Çok akıllılar ya.

Yetmedi, gladyo dahi 'muhalefet' oluverdi.

Bir kaç ay ekranlarda sabahlara kadar İyi Parti'deki FETÖ ve gladyo unsurları tartışılmadı mı, sonra, tam tersi oldu, gladyo değil, gladyoyu tartışanlar partiden kovuldu, unutuldu gitti.

FETÖ, gladyo, PKK, muhalefetin kılcal damarlarına kadar giriverdi.

Yeni CHP'yi hiç sormayın, gladyo unsurları deşifre oldu, FETÖ'cü vekilleri deşifre oldu, PKK uzantıları deşifre oldu, bana mısın demeden numünelik tek bir vatansever ve Cumhuriyetçi bırakmayıp alayını kökünden kazıyarak tasfiye ettiler.

Ama hepsinin adı oldu: Muhalefet.

Vay maşallah!

Ve içlerinde öyle derin bir hiyerarşi var ki bir kişi de yanılıp yahu arkadaşlar yıkılan Cumhuriyet tasfiye edilen Cumhuriyet, bu muhalefetin içinde bir damlacık küçük doz Cumhuriyetçi olması gerekmez mi, diye soramıyor, sormuyor.

Aksine, Cumhuriyetçilere karşı bitmeyen nefretleri dolu dizgin sürüyor.

Muhalefetin AKP'yle anlaştığı tek yer de Cumhuriyetçi nefreti. Bakın, başörtü tartışması açılır açılmaz AKP ağzıyla 'bu işler oldu bitti, karıştırmayın, başörtü tartışması geçmişte kaldı' diye panikle Cumhuryet'in yıkımını onaylayan yalakala ve .öt ve oy korkusudan alçakça açıklamalarda bulundular.

FETÖ'sü gladyosu PKK'sı hep birlikte MUHALEFET olmuş, vay anasını sayın seyirciler!

Muhalefeteeee geeeeeel!

Ne diyelim, “Kaftancıoğlu abla, İmamomğlu ağbi, Davutoğlu dayı, Akşener teyze, elinizi ayağınızı öpelim, ne olur Cumhuriyetçileri de aranıza alın, yalvarırım, içinizde numunelik bir vatansever olsun, bak canını yediğim, Cumhuriyetçi olmadan muhalefet olmaz” diye ağlayıp sızlayıp kul köle eteklerine mi yapışalım!

Adamlar muhalefeti böyle kurgulamış, ekran gücüyle tweet gücüyle elçi gücüyle İngiliz Alman gücüyle sıcak para gücüyle FETÖ'sünü gladyosunu PKK'sını yan yana getirip sarıp sarmalamışlar ve muhalefet diye Türk siyasetine sokuşturmuşlar.

Yerseniz, ne ala?

Yemezseniz, Cumhuriyetçilerin üstüne vay AKP'liler diye hücuma geçiyorlar.

Kim hücuma geçiyor, düne kadar AKP'yle aynı yollara düşmüş, FETÖ'sü aynı, açılımlarda baş rol oynamış PKK'sı aynı, gizemli ajanlı ellerin gladyoları.

Ve başka kimler, FETÖ ve PKK ve gladyo unsurlarıyla ittifaka girmiş kendilerine Atatürkçü diyen en maskeli en güvenilir fırıldak gazeteciler partisi!

Bir gizli güç değil aleni ayan beyan ortada gözlerinizin önünde oldu bu değişimler. Türkiye'de birilerinin muhalefeti 'sıfırladığı'ndan habersiz insanlar nasıl ve neye muhalefet yapabilir? Yani görmezden duymazdan gelelim ve biz de bu kahpe güçlere muhalefetmiş gibi davranalım.

Kahpe vatan hainlerinden 'muhalefet' dizayn edilmiş ve bu güçleri ve siyasetteki adamlarını tanımayanlar, kalkmış muhalefet oluyormuş yapıyorlarmış.

Gerçi, diyeceksin, Rusya'da da muhalefet yok, Çin'de de yok, bakın, ABD'de Cumhuriyetçi Parti dağıldı, en azından ikiye bölünür ya da bu ağır yarayla bir yirmi yıl siyaset yapamaz, yani bakın artık ABD'de de muhalefet sıfırlandı.

Ama FETÖ'nün PKK'nın gladyonun kucağındaki düne kadar FETÖ TV'lerinden inmeyen liberallere sorarsan Türkiye'de muhalefet varmış!

Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğünü bir kez savunmamış bir muhalefet!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu anayasasını bir kez savunmamış bir muhalefet!

Türkiye Cumhuriyeti'nin devrimci kamucu politikalarını bir kaz savunmamış ve dile getirmemiş bir muhalefet!

Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği tarikatlara cemaatlere şeyhlere karşı tek bir cümle itirazı olmayanların, Süleymancıların partisi hatta renklenmiş Menzilcilerin muhalefeti!

Hergün PKK övgüsü yapan Davutoğlu ve Babacanlar ve HDP'yle sinsi ilişkilere giren gladyo partisi İyi Parti, muhalefet oluvermiş...

Ve kendine Türk milliyetçisiyim diyen nice kalem bu gladyoya bu şarlatan politikacılara hala ve yine sesini çıkartmıyor!

Yani, baskıcı rejimlerde iktidar varken muhalefete laf edilmezmiş, ne doğru laf, Gladyoya FETÖ'ye PKK'ya susanların kuyruğu olacakmışız, duvara asılacak laf.

FETÖ, Gladyo ve PKK'nın seçim kazanacağı bir Türkiye hangi Türkiye olacaktır?

Ve niçin tek bir kişi çıkıp 'Cumhuriyet'imizi Geri İstiyoruz' demiyor, neden herkes önümüze düşüp Kaftancıoğlu'nun İmamoğlu'nun HDP'nin gladyonun peşine takılın diyor.

Neden kimse yıkılan Cumhuriyet'in hesabı için muhalefet inşasına çalışmıyor.

(devam edecek)