İktidar için yeni bir ‘beka’ meselesi: Mama lobileri!

İktidara yakın Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, “sokak köpekleri sorunu” için “Cumhur İttifakı'na pahalıya patlayacak” dedi. Uğur, sorunun kaynağı olarak da "mama lobileri"ni gösterdi.

featured

Sokak köpekleri meselesi en son gündeme gelen “Havrita” adlı uygulamayla tekrar tartışma konusu oldu. Söz konusu uygulamayla sokak köpeklerinin işaretlendiği daha sonra bazılarının zehirlenerek öldürüldüğü iddiaları üzerine Havrita kapatılmıştı. Toplumu ikiye bölen konuyla ilgili yazan Fuat Uğur, konuya Cumhur İttifakı açısından adeta “beka” meselesi olarak baktı.

“Artık Türkiye sokakları tekin değil. Terör bitti, “köpek terörü” tüm hızıyla devam etmekte” iddiasında bulunan Uğur, “mama lobileri”nin bu sorunu körüklediğini iddia etti.

Uğur’un yazısının satır başları şöyle:

“Türkiye’de her yıl, 200 binden fazla insan, sokak köpekleri tarafından saldırıya uğruyor, ısırılıyor.

Onlarca çocuk ve yetişkin sokak köpekleri tarafından öldürüldü. Sokak köpekleri parçaladıkları çocukları yediler bile!..

Saldırılardan kurtulan yüz binleri şanslı sayıyoruz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, zaman zaman tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran bir olay olduğunda “Belediyelere sesleniyorum, sokak köpeklerini barınaklara alın” diyor ama 5199 sayılı yasada BARINAK ZORUNLULUĞU YOK, lütfen hatırlayınız. Belediyeler işte bu yasanın üstüne yatıyor keyifle.

Kendilerini “hayvansever” olarak tanımlayan ve mama şirketleri tarafından finanse edilen çeşitli derneklerde toplanan çıkar grupları, her konuda Türkiye’yi Batı ile mukayese ederken, sokak köpekleri konusunda Hindistan, Pakistan, Irak vb. ülkeleri örnek alıyorlar.

HİNDİSTAN’DA KUTSAL İNEK, TÜRKİYE’DE KUTSAL KÖPEK!..

Sayın Cumhurbaşkanım, siz minik Asiye ve Mahra Melin Pınar için çok üzüldünüz açıklamalar yaptınız, ama o kadarla bitmiyor ki! Aşağıdaki görüntüye bakın lütfen, altı ayda ne olduğunu göreceksiniz. İnsanların canı da çocukları da emniyette değil. Bu görüntüde 1 Mart’tan günümüze başıboş sokak köpeklerinin öldürdüğü 16 çocuğumuzdan 11’inin fotoğrafı ve nasıl öldüklerinin kısa hikâyesi var. Yaralanan ve tedavi gören yüzlerce çocuğu sıralayamıyoruz bile…

Bazı sanatçılar korunaklı sitelerde böyle tehlikelerle karşılaşmadıkları için kolayca “Başıboş sokak köpekleri” taraftarlığı üzerinden prim yapabiliyor. Köpek dernekleri de keza öyle çok güçlü şekilde seslerini mama lobilerinin desteğiyle duyurabiliyor ama gerçek halk ve mağdurların yaşadıklarında…

Artık Türkiye sokakları tekin değil. Terör bitti, “köpek terörü” tüm hızıyla devam etmekte…”

İktidar için yeni bir ‘beka’ meselesi: Mama lobileri!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 7 ay önce

  Doğruya doğru, gelişmiş ülkelerin hiçbirinde böyle birşey yok. Çok isteyen toplasın sokaklardan evinde beslesin. Lüks evinden ahkam kesmesin

 2. 7 ay önce

  mecliste pet-shop ların kapatılmasına dair öneri görüşülmeyi bekliyor…pet-shop lar acilen kapatılırsa ve bahcesi olmayan apartman dairelerinde hayvan beslemek yasaklanırsa sorun çözülür

 3. 7 ay önce

  Sokak hayvanlarını hedef gösteren zihniyeti kınıyorum.

 4. 7 ay önce

  Sokak köpeği diye bir şey yoktur. Başıboş köpek vardır. Bu köpekler toplanmalı, sahiplendirilmeli. Eğer sahiplenilmezse uyutulmalı. Şehirler biz insanlara aittir. Köpeklerin ve köpek taciri köpekçilerin esiri olmayacağız.

 5. 7 ay önce

  Yuh artık be! Demek terör bitti, sokak köpeği terörü var öyle mi. Ben bir hayvan severim beni kimse finanse etmiyor. Fuat Uğur seni kim finanse ediyor? Bu kadar ateşli olduğuna göre.
  Ne yaparsın işte adamın olmadığı yerde adam diye gezinirsiniz.

 6. 7 ay önce

  Bu habere yazdığım yorumda hiç bir hakaret, küfür ve kişisel kötüleme yok, ama yayınlanmıyor. Neden?

  VeryansınTV okuyucusuna sansür mü uyguluyor.
  Sokak hayvanlarının yaşama hakkı var ve kimse bunu tartışmaz.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!