İktidar kanadından ‘Kobani’ kararına ilk yorum: ‘Hesabı sorulur demiştik!

Kobani davasında çıkan kararlara iktidar kanadından ilk yorum, İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan'dan geldi. Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Hesabı sorulur demiştik!" ifadelerini kullandı. 

featured

Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014’teki eylemlere ilişkin aralarında terör örgütü PKK elebaşılarının yanı sıra eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 108 sanığın yargılandığı davada hüküm açıklandı.

Eski milletvekili Ahmet Türk’e 10 yıl, Figen Yüksekdağ’a 30 yıl 3 ay, Selahattin Demirtaş’a toplam 42 yıl hapis cezası verildi. Aralarında Altan Tan, Sırrı Süreyya Önder, Ayhan Bilgen, Aysel Tuğluk’un da bulunduğu 12 sanığın beraatine karar verildi.

thumbnail
İlişkili Haber

‘Kobani’ davasında karar açıklandı

‘HAYIRLI OLSUN’

Kararın ardından iktidar kanadından ilk yorum, İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’dan geldi.

Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

”Hesabı sorulur demiştik! Bugünkü karar; Hapishaneden atılan romantik tweetlerle, hukuku ve adaletin sulandırılamayacağını, Kimsenin siyasi emelleri için sokağı tahrik edemeyeceğini; Kendisi veya bağlı olduğu bir örgütün menfaati için kamu düzenini istismar edemeyeceğini; Toplumda infiale, tahribata, can kayıplarına sebep olan bir olayı teşvik etmenin “kim olursa olsun” bedeli olacağını; gösterdi. Birilerini memnun etmese de adalet yerini buldu, beraatta var ceza da var. Hayırlı olsun.”

İktidar kanadından ‘Kobani’ kararına ilk yorum: ‘Hesabı sorulur demiştik!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!