İktidara yakın o gazete kapanıyor mu?

featured

Turkuvaz Medya Grubu 2021 yılına kapanmalar ve işten çıkarmalarla girdi. Grubun bayrak gemisi Sabah’ın bölge eklerinin kapanma kararıyla başlayan hareketlenmenin ardından, Takvim gazetesinin de yayın hayatına son vereceği iddia edildi.

Grubun yeni binasındaki koridorlarda “Takvim gazetesi kapanıyor” iddialarının konuşulduğu bildirildi.

Genel Yayın Yönetmenliğini Ergün Diler’in yaptığı, agresif tarzıyla tanınan Takvim gazetesinin kağıt baskısına son vereceği ileri sürüldü. Bunun için koronavirüsle mücadele kapsamında hayata geçen kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı 28 Şubat tarihinin bekleneceği belirtilriken, o tarihten sonra Takvim gazetesinin dijital olarak yayın hayatına devam edeceği iddia edildi.

‘ERGÜN DİLER SABAH’IN BAŞINA GEÇMEK İSTİYOR’

Medyaradar’ın aktardığı iddialara göre, Takvim gazetesinin kapanacak olmasının Turkuvaz Medya Grubu’nu karıştırma gerekçesi ise şöyle:

İddialara göre dijital yayın hayatına devam etse de Takvim gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler ve yazı işleri kadrosunun Sabah gazetesinde yer almak istemeleri grubu karıştırdı. Ergün Diler ve gazetenin öne çıkan isimleri ve yöneticileri Sabah gazetesinde kendilerine yer bulmak için harekete geçti. Bu nedenle grupta içten içe bir hareketlenme başladı.

Ergün Diler’in Sabah’ın başına geçmek isteyebileceği bunun ardından da yazı işleri ve haber kadrosunda da değişiklik yapabileceği konuşulanlar arasında.

Tüm bu hareketlenmeyle birlikte Takvim ve Sabah gazetesi çalışanlarını endişeli bir bekleyiş aldı. Grupta tenkisatlara ve yeniliklere yönelik alınan kararların duyurulması isteniyor. Aniden gelişen kapanma ve tenkisat dalgasında çalışanların bilgilendirilmemesi de tedirginliği arttırıyor.

İktidara yakın o gazete kapanıyor mu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!