İktidara yakın yazar: Beşar Esad kazandı arkadaşlar

İktidara yakın Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'dan “Beşar Esad kazandı” açıklaması geldi.

featured

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tasnim, 15-16 Eylül’de Özbekistan’ın başkenti Semerkand’da yapılacak Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad‘ın üçlü görüşme gerçekleştirebileceğini ileri sürmüştü.

Konuyla ilgili iktidara yakın Türkiye gazetesinin yazarı Fuat Uğur’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Uğur, Tv100’de Gürkan Hacır’ın hazırlayıp sunduğu Taksim Meydanı programında “Beşar Esad kazandı arkadaşlar” ifadesini kullandı. Fuat Uğur, canlı yayındaki konuşmasında “Bence Semerkant’ta Beşşar Esad ile (Cumhurbaşkanı Erdoğan) aynı karede fotoğraf verecektir” ifadelerini kullandı.

Uğur, geçen Nisan ayında kaleme aldığı yazısında da benzer tespitlerde bulunarak, “Artık Şam hükûmeti ile diplomatik ilişki kurmanın zamanı geldi.” demişti.

ÇAVUŞOĞLU YALANLADI

Öte yandan, ŞİÖ zirvesinde Erdoğan ile Esad’ın görüşebileceği iddiası sorulan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, Haber Global’de katıldığı programda “Böyle bir şey doğru değil. Esad da oraya davetli değil” ifadelerini kullandı.

İktidara yakın yazar: Beşar Esad kazandı arkadaşlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!