İktidara yakın yazardan Bakana: Ellerini tutan mı var?

Sabah yazarı Melih Altınok, zincir marketlerdeki fiyatlar nedeniyle Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a "bu oyunu bozun" çağrısı yaptı. Altınok, "Bugüne kadarki tedbirlerin işe yaramadığını görüyoruz. Eğer sıkça işittiğimiz gibi "mevzuat çerçevesinde ancak bu kadar oluyorsa" o halde halkın tamamının desteğini alacak yasa değişiklikleri için ellerini tutan mı var?" diye sordu.

featured

Melih Altınok, “Tamam pandemiydi, Rusya-Ukrayna Savaşı’ydı. Doğalgaz fiyatları tavan yaptı. Maliyetler arttı. Anladık. Ama tüm dünyada doğalgaz fiyatları aylardır düşüşte. Türkiye’de de akaryakıt ve dolar bir bantta duruyor. Onu da devlet destekliyor ya, asgari ücrete zam da henüz dedikodu aşamasında. Özetle maliyetlerde bir artış söz konusu değil. O halde zincir marketlerdeki (Türkiye’de üretilen) temel gıda maddelerinin etiketleri ucuzlayacağına neden artıyor? Rafta, market zincirinin adını taşıyan salçanın kilosu 100 TL. Peynir, kaşar 200 TL. Domatesi Norveç’ten, sütü Hollanda’dan mı ithal ediyoruz?” diye sorduğu yazısında şu ifadeleri kullandı:

‘HALKIN EKMEĞİYLE OYNANAN EKONOMİK KUMAR’

“Maaşlı çalışanların, sabit gelirlilerin yaşam kalitesi düşerken, geçen yıl astronomik kâr oranları açıklayan sermayeye tanınan ayrıcalıkları da yazmaya kalksak yerimiz yetmez. Mesela vatandaştan esirgenen kredilerin, enflasyonun 3’te biri faizle holdinglere dağıtılması kurallara çok mu uygun?

Vatandaş, halkın ekmeğiyle oynanan bu ekonomik kumara karşı Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u daha etkin mücadele etmeye çağırıyor.

Zira bugüne kadarki tedbirlerin işe yaramadığını görüyoruz. Eğer sıkça işittiğimiz gibi “mevzuat çerçevesinde ancak bu kadar oluyorsa” o halde halkın tamamının desteğini alacak yasa değişiklikleri için ellerini tutan mı var? Halkın sermaye ve serbest piyasa kadar hatırı yok mu?”

İktidara yakın yazardan Bakana: Ellerini tutan mı var?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!