İlber Ortaylı’dan hükümete uyarı: Protestoları dinleyelim

Prof. Dr. İlber Ortaylı “Zaman zaman zeytinliklerin imara açılması, hükümetin vazgeçemediği bir alışkanlıktır. Protestoları dinlemek istiyoruz. Demokrasi, kuru gürültü ve kavgayla değil olayları iyice etüt edip ortaya koymakla, kusurlu ve suçluları teşhir etmekle yürütülür." dedi.

featured

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ege’de zentin bölgesi kalmadığı uyarısında bulunarak, protestoların dinlenmesi gerektiğini söyledi.

“Ege’de hiçbir zeytin bölgesi kalmadı. Tabiatın zengin nimetlerini kullanamayan insanlara her türlü ceza yağar. Ceremesini genç nesiller ve çocuklar çeker” diyen Ortaylı, yurttaşları zeytinlik almaya çağırdı.

Ortaylı, Hürriyet’te kaleme aldığı bugünkü yazısında şunları kaydetti:

“Zaman zaman zeytinliklerin imara açılması, hükümetin vazgeçemediği bir alışkanlıktır. Protestoları dinlemek istiyoruz. Demokrasi, kuru gürültü ve kavgayla değil olayları iyice etüt edip ortaya koymakla, kusurlu ve suçluları teşhir etmekle yürütülür. Lütfen insanlarımız zeytinlik alsınlar. Aldığınız zeytinlikler hem sizi, hem çocuklarınızı hem de vatanı kurtarır. Türkiye beton oteller değil zeytinlikler vatanı olmak zorunda.”

İlber Ortaylı’dan hükümete uyarı: Protestoları dinleyelim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 6 Ağustos 2023, 17:53

    İşte gerçek aydın budur.Çekinmeden olanları yalın bir dille anlatarak halkı bilgilendirmek ve hüküme-
    ti de gerçekleri görmeye çağırmak.Teşekkürler İlber hoca.

  2. İlber hocam Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve kurumları yıkıldı. Şu an tek dam rejimi yani Sultanizm ile yönetiliyoruz. Halkın % 48 DİRENİYOR. Ancak her geçen gün adaletten akıldan eğitimden uzaklaşıyoruz , fakirlik yoksulluk borçlar işsizlik ve açlık ile imtihan ediliyoruz.
    Ülke iç savaş ve işgale doğru tam gaz gidiyor.
    DEĞİŞİM ŞART.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!