İlk İslami kart ‘Tayyab’ piyasaya çıktı… Haram mı, helal mi karar verecekmiş!

İlk İslami finans kartı olan "Tayyab" isimli kart, Türkiye'de hizmete başladı. Bu kartla yapılacak olan tüm işlemlerin İslami ekonomi normlarına göre yapılacağı belirtildi.

featured

Bir mobil uygulama üzerinden çalışan ilk İslami kart Tayyab Türkiye’de kullanıma başlandı. Karta ait internet sitesinde kartla ilgili “İslami ihtiyaçlarınızın birçoğunu karşılamanıza yardımcı oluyor” denildi.

Sitede “Tayyab ön ödemeli dijital/fiziksel kartlar, hangi dinden olursa olsun herkesin rahatlıkla kullanabileceği, ödemelerinizi kolayca yapmanızı sağlayacak modern ve etik çözümler sunan bir kart hizmetidir.” ifadeleri yer aldı.

“Tayyab, benzersiz mobil uygulamasıyla günlük İslami ihtiyaçlarınızın birçoğunu karşılamanıza yardımcı oluyor; lisanslı elektronik para kuruluşu Sipay ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde çıkarttığımız Master Card sertifikalı ön ödemeli Tayyab kartları ile günlük finansal işlemlerinizi İslami normlara uygun, kolay ve rahat bir şekilde yapmanızı sağlıyoruz.” denilen sitedeki vaatlerden biri de, kart siparişi veren kullanıcıların menkul kıymet yatırımlarının helal mi haram mı olduğunu öğrenebileceği.

‘HELAL Mİ, HARAM MI?’

Sitede yapılan açıklamada, ‘‘Menkul kıymetlerin helal olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, tayyab’ın hisse senedi tarayıcısını kullanın. Online tarama hizmeti ile hangi menkul kıymetlerin helal, hangilerinin helal olmadığını birkaç adımda öğrenebileceksiniz’’ ifadeleri kullanıldı.

Türbanlı kız çocuğu görsellerinin de bulunduğu sitede, “Çocuklarınız için kart” bölümü de yer aldı.

İlk İslami kart ‘Tayyab’ piyasaya çıktı… Haram mı, helal mi karar verecekmiş!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Master Card ile islami alışveriş

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!