İlk kez açıklandı: İhsan Kalkavan ‘Görevdeki 4 bakan Fetullah’ın talebesi’ dedi

Veryansın Tv YouTube kanalında Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Veryansın Tv Programcısı Serkan Öz, Gazeteci Recep Canpolat, Sanatçı Kıraç ve Sosyal Medya Fenomeni Erlik’ın yer aldığı canlı yayında çok çarpıcı bilgiler paylaşıldı. Birçok konunun ele alındığı 4 saatlik yayında bugüne kadar hiç duyulmamış iddialar konuşuldu.

featured

VERYANSIN TV 

Deniz Haber Ajansı Sahibi Gazeteci Recep Canpolat, 15 Temmuz’dan yaklaşık 10-15 gün sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde Miami’ye gittiğini ve orada yurtdışında yaşayan FETÖ’cü iş adamı olarak bilinen İhsan Kalkavan’la 8 saat boyunca söyleşi yaptığını anlattı. Canpolat, Kalkavan’la yaptığı söyleşinin tamamını video olarak kayda aldığını ve hala bu kaydın kendisinde bulunduğunu, konuşmalarının bir kısmını yayınladığını, birçok kısmını da henüz yayınlamadığını belirtti.

Recep Canpolat, İhsan Kalkavan’ın kendisine Türkiye’de çok önemli kurumların başında yer alan bazı kişilerin ve şu an görevde bulunan 4 bakanın Fetullah Gülen’in talebesi olduğunu söylediğini iddia etti.

‘DEVLETİN MİHENK YERLERİNDE FETÖ’CÜLER VAR’

Kalkavan’ın kendisine “Hormonlu büyüyen yapı Türkiye’ye ihanet etti” dediğini belirten Canpolat şunları söyledi:

“(Kalkavan) X vatandaş ne yapıyor Recep, dedi. Şu anda şu kurumda başkan, Hocaefendinin en önemli talebesi, dedi bana. Yani şu an görevde olup da devletin en mihenk yerlerinde kimler var, dedim. Birçok ismi söyledi. Mesela şu an görevde olan bakanlar var. Bizzat İhsan Kalkavan’ın söylediği yapının içerisinde. Şu an devletimizde bakanlık yapan, Hocaefendinin talebesi diye bilinen en önemli isimler…”

‘SARAY’IN BUNDAN HABERİ YOK MU?’

“Benim FETÖ’cüm iyi, senin FETÖ’cün kötü” mantığından dolayı bugünlere gelindiğini ifade eden Canpolat, “Mesela hukuk mekanizmasının en üstlerinde olan bir yerde Hocaefendinin talebesi dedikleri kişilerin olduğunu söyledi bana Kalkavan. Bunların bir gün kitabı yazılacak” ifadesini kullandı.

Bu konuşma üzerine Serkan Öz, “Recep Canpolat’ın haberi var da Saray’ın bundan haberi yok mu?” diye sordu. Canpolat bu soruya, “Olmaz olur mu” diye yanıt vererek şunları söyledi:

İBRAHİM ŞAHİN… SALİH ZEKİ ÇAKIR…

“Bu ülkede FETÖ yapılanmasının imamı olan birinin karısı, kardeşleri, yargıçlık yapıp görevden alındılar ama onlar hakkında hiçbir şey yapılmadı. Ya da bırakın onu TRT’nin genel müdürlerinden olan daha sonra Samsun valisi olan İbrahim Şahin… O kadar çok isim var ki… Yine mesela mahkemelik oldum, ‘sen FETÖ’cüsün’ diye yüzüne söylemiştim. Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır. Çakır, kripto FETÖ’cü değil, harbi FETÖ’cü. Denizcilik sektörünün imamı kim, Erhan Coşkun diye bir adam. Bunun ortağı kim Salih Zeki Çakır.”

ÇAKIR’IN ESKİ ORTAĞI BİNALİ YILDIRIM

Salih Zeki Çakır’ın isminin geçmesiyle söze giren Erdem Atay da Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Çakır’ın en yakın arkadaşı ve eski ortaklarından birinin AKP’li Binali Yıldırım olduğunu açıkladı.

 Yayının tamamını izlemek için tıklayın…

İlk kez açıklandı: İhsan Kalkavan ‘Görevdeki 4 bakan Fetullah’ın talebesi’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!