İlkokul öğrencisinin Atatürk’e yazdığı mektup gündem oldu: Kantin çok pahalı, evden yemek getiriyoruz

Bir ilkokul öğrencisinin sosyal medya hesabından Atatürk'e yazdığı mektup gündeme oturdu. Öğrenci mektubunda kantinin pahalılığından bahsederek, "Senin sayende okuldayız ders işliyoruz ama okuldaki kantin çok pahalı satıyor. Bazıları alıyor bazıları almıyor" ifadelerini kullandı.

featured

Radyo programcısı Nihat Sırdar, bir ilkokul öğrencisinin Mustafa Kemal Atatürk’e yazdığı mektubu sosyal medya hesabından paylaştı. Sırdar’ın, “Bir ilkokul öğrencisi Atatürk’e mektup yazmış ve kantinin çok pahalı olduğunu, herkesin alışveriş yapamadığını, evden yemek getirdiklerini anlatmış. Siz ne anlatmak istersiniz Atatürk’e? #SevgiliAtatürk” notunu düştüğü mektup okuyanları tebessüm ettirdi.

Atatürk’ü çok sevdiğini söyleyen öğrenci, Ulu Önder’e kantinin pahalılığından şikayet etti. Mektupta, “Sevgili Atatürk, ben seni çok merak ediyorum. Türkiye’de ekonomik durum çok kötü hiçbir şey yolunda değil. Bizi kurtardığın için çok teşekkür ederiz. Sen bizi korudun vatanımızı korudun sen bizim için savaştın senin sayende okuldayız ders işliyoruz ama okuldaki kantin çok pahalı satıyor. Bazıları alıyor bazıları almıyor. Bu yüzden evden yemek getiriyoruz. Türkiye’de yaşamamız senin sayende. Sesini çok merak ediyorum. Neyse benden bu kadar. Senin için bu mektubu yazdım. Seni çok seviyorum sen bizim Atamızsın. Nur içinde yat Atam” ifadeleri yer aldı.

İlkokul öğrencisinin Atatürk’e yazdığı mektup gündem oldu: Kantin çok pahalı, evden yemek getiriyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Okul deyil zaten ticarethane. Ne kafar zararlı yiyecekler var okul kantinimde

 2. 3 hafta önce

  Ataturk hayatta olsaydi bu durumlar ve daha niceleri olmazdi. Cuneyt Arkin’in filminden bir replik:

  ”-İstiklal Mahkemeleri’ni unutma! Menemen de olanlarını unutma dayı bey!
  -Belki ekmeğimiz aşımız yok ama askerine memuruna dokunanı yaşatmayan bir başımız var. ”

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!