İmam Hatip lisesinin tepki çeken ‘gurur tablosu’…

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden bir okulun mezuniyet tablosunu paylaştı. Tabloda mezun olan öğrencilerin çoğunun yabancı uyruklu olduğu görülürken Özdağ olayla ilgili "Türk çocuklarını umutsuzluğa itmekten gurur duyuyor musunuz?" dedi.

featured

Kocamustafapaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin okul duvarına yerleştirdiği pankartta 2022 YKS sınavı sonrası çeşitli üniversitelere yerleşen öğrencilerin bilgileri yer aldı. Paylaşılan bilgilerde ağırlıklı olarak yabancı öğrencilerin adının yer alması dikkat çekti.

Yayınlanan listede sadece dört Türk öğrenci bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından Koca Mustafa Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 2022 YKS tablosunu paylaştı. Tablo da yabancı uyruklu şahısların isimleri dikkat çekerken Özdağ, bu duruma tepki gösterdi.

‘BU TABLO İLE GURUR DUYUYOR MUSUNUZ?’

Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Özdağ, “Gerçekten bu tablo ile gurur duyuyor musunuz Suriyeliler başarılı olsun diye Türk çocuklarına göstermediğiniz ilgiden, Türk gençlerinin üniversite kontenjanını sığınmacılara tahsis etmekten, Türk çocuklarını umutsuzluğa itmekten gurur duyuyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

 

İmam Hatip lisesinin tepki çeken ‘gurur tablosu’…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. Hepsini alayını hadi çocuğum uğurlar olsun git memleketine hayırlı hizmet yap diye gönderemiyorsak,biz,Türk olarak kendi kanımız üzerine kurduğumuz ülkemizde esiriz demektir.

 2. 4 hafta önce

  Bu kadar utanmazlığa pes doğrusu.

 3. 4 hafta önce

  Ümit hocaya hak vermemek haksızlık olur. Bizim Türk çocuklar aşağılara itilmişken, elin suriyelisini el üstünde tutanların elleri kırılsın.

 4. 4 hafta önce

  tarihte bu kadar kisa bir surede bu kadar basarili bir nufus muhendisligi calismasi baska yerde yapilmamistir sanirim. gelecek 5-10 yilda geri donulmez yolun artarak giden buyuk sancilarini yasayacagiz. tarihte bizi affetmeyecek. Turk milliyetciligi uzerine kurulmus bir Cumhuriyete telafi edilemez birdarbe vuruldu. Surekli ecdada atif yapanlar Osmanliyi yikilirken sirtindan vuranlari ulkeye egemen kiliyor.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!