İmam hatip töreninde konuşan TBMM Başkanı Şentop’un gündeminde kılık kıyafet var

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Batıdaki insanlar gibi giyinenler, yüzünü, gözünü, saçını, kaşını batılı insanlar gibi yapanlar kendilerini modern, bilgili, zeki, kültürlü insanlar olarak zannediyorlar. Bir kısım insanlar neyin ne olduğunu bilerek ve kasten bunu yapıyorlar" dedi.

featured

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) 4 Eylül Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Kurultay Şiarı olarak ‘Ahde Vefa’nın açıklandığı 19. ÖNDER İmam Hatipliler Kurultayı’na TBMM Başkanı Mustafa Şentop da katıldı.
Programa ayrıca Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan ve Türkiye genelindeki 600 civarında İmam Hatip Derneği’nin temsilcileri ve üyeleri de katıldı.
Kurultayda Genel Değerlendirme ve Geleceğe Bakışlar temalı konuşma yapan Şentop, “İmam hatip okulları ve liseleri aslında tek bir okul olarak değil bir okullar zinciri, topluluğu olarak kurulmuştur. Dolayısıyla bir eğitim kurumuyla beraber bu eğitim kurumunun kurucusundan, yöneticisinden, öğreticisine ve öğrencisine kadar büyük bir camiayı kuşatan ve kapsayan bir kurum olarak yüzüncü yılını idrak edecek. Önemli bir yıl dönümü olduğunu Türkiye’de ifade etmek, anlatmak isterim. Üstelik bu kuruluşun üzerinden yüzyıl geçtiği halde milletimizin teveccühüne mazhar olmaya artarak devam etmek bu kurumun önemini göstermesi açısından çok ayrı dikkat çekicidir. İmam hatipler milletimizin ihtiyacından doğmuştur” dedi.

‘TÜRKİYE’DE YÜZÜNÜ BATIYA ÇEVİRENLER KENDİNİ ZEKİ KÜLTÜRLÜ SANIYOR’

İmam hatip okullarından rahatsız olan çevrelerin olduğunu iddia eden Şentop, “Onların esas rahatsızlığı imam hatip liseliler değildir. İmam hatip liselerinin muhtevasıyla ilgili bir rahatsızlık var. Dine karşı, dindarlığa karşı, Türkiye’deki milletin temel değerlerine karşı olan, husumetlerini, düşmanlıklarını açıkça ifade edemeyenler imam hatip liselerine, imam hatip liselerinden mezun olan öğrencilere karşı bunu ifade ediyorlar. Tabii bunun bir kısmı bilinçlidir. Bir kısım insanlar neyin ne olduğunu bilerek ve kasten bunu yapıyorlar. Ama büyük bir kısmı da cehalet sebebiyledir. Çünkü Türkiye’de yüzünü batıya çeviren, batıdaki insanlar gibi giyinenler, yüzünü, gözünü, saçını, kaşını batılı insanlar gibi yapanlar kendilerini modern, bilgili, zeki, kültürlü insanlar olarak zannediyorlar. Bunlar önemli ölçüde sadece kendi içinde bir araya geldiklerinde ve hep birbirlerinin görüşlerini teyit eden konuşmalar yaptıkları için de kendileri dışındaki dünyadan çok büyük ölçüde habersizler. Neler olup bittiğini farklı dünya görüşüne sahip olanların yaşayış tarzına sahip olanların neler bildiğini, bilgi, kültür ve zeka derecesini ölçmekten, anlamaktan, takdir etmekten acizler. Bunu büyük anlamda cehalet olarak ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

İmam hatip töreninde konuşan TBMM Başkanı Şentop’un gündeminde kılık kıyafet var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. Dedikleri doğru. Ama eksik. Her kapanan da dindar ya da dini bütün değildir.
  Mini etek giyen kadın çağdaş kadın değildir.
  Kapanan kadın da dindar ilan edilemez.
  Bu işler gönle ve akla bakar.
  Başkanın yorumuna saldırmak da doğru değil.

 2. dogudakı gıbı gıyınenlerde kendını bulunmaz nımet zannedıyor.

 3. Diyor Şentop abimiz.

 4. 4 Eylül 2022, 11:15

  Açık kadınlara saldıramadığı için batılı gibi giyinenler diyerek saldırıyor. İnsanların istediği gibi yaşamasını batılı gibi tanımlıyor. Bu insanlara göre dini zorlamak, Arap gibi giyinmek gerek. Gülşen’e de imam hatipler üstünden dokundurmuş. Bu kadın dine düşman olsa neden ezan okunduğun da konsere ara versin. Gülşen eleştirdiği şey sistem, imam hatipler de zamanın da fetöcülerin dini çarpıtarak anlattığı bir gerçek yerini tarikatçılar almıştır. Kadınlar ile uğraşan imamlar

 5. 4 Eylül 2022, 09:06

  Bu adamlara zeka bakımından değil algı durumu ve felsefi yeterliliği bakımından test edinmesi gerekir bunların bi beyni var ama kurulu olan mottan başka bir şey söylemiyor standart syborg bunlar . Allah bir an önce bunlardan kurtulmayı nasip eder inşlh . Bu arada artık bu parti ve baş yöneticilerinin bitik kontrolsüzce yapmış olukları anlamsız tahrip ve tahrik edici konuşmalarından sonra bunlara oy veren arkadaşlar artık yanlıştan dönerler umut ediyorum.

 6. Ne neymis ulan sayin meclisin haketmemis baskani?! 1400 sene önceki giving giyinmenin öyle yaşatmanın, sırf güya sahih diye sağlık için deve sidiği içmenin neresi zeki ??? Arkadaş madem bu kadar zekisiniz bir bak dindaşlarının haline tüm dünya genelinde. Evet neyin ne olduğunu biz iyi biliyoruz da siz bihabersiniz belli ki.

 7. Batı’nın ve Batı’ya dönük insanların tasarladığı ve yaptığı arabalara, uçaklara, helikopterlere binip onların yaptığı SİHA’lar, roketler ile hava atıp sonra da laf söylemek ne olarak ifade edilir? Atalarımız 300 yıl önce bir karar vermiş. Hepimiz atalarımıza saygılı olacağız.

 8. Allah akıl fikir versin, yazıklar olsun ama millet hak ettiği gibi yönetilir!!

 9. 4 Eylül 2022, 03:13

  Kutuplastirarak bir yere varamazsiniz, yapici olun biraz… iki gun sonra millet tepki gosterince yanlis anlasildim deyip geri vites yaparlar.. Yazik!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!